Lekker weg uit het ‘normale leven’ en genieten van de rust die een vakantie met zich meebrengt. Toch? Totdat het vakantiehuisje uit elkaar valt van ellende, je kind de waterpokken krijgt of je (ex-)man blijft mokken bij het zwembad.
Niet élke vakantie gaat van een leien dakje, weten ook Theo (75) en José (71).
Spanje
Met 2.100 kilometer voor de boeg gaat het stel op weg naar hun nieuwe appartement in Cartagena, Spanje. Ze zijn bijna bij Barcelona als ze stoppen voor een korte pauze. Even wat lekkers nuttigen aan een picknicktafel, op zo’n vijftien meter van de auto.
Wanneer ze alles weer inpakken en Theo de auto wil openen, kijkt José verbaasd op. “Jouw deur staat open.” Even later scheurt er een witte auto weg, en blijkt Josés handtas verdwenen. Theo’s portemonnee zat bij José in de tas, dus beide hebben ze geen bankpasjes meer. “We wisten dat we alle passen zo snel mogelijk moesten blokkeren en belden naar de verschillende banken, om vervolgens allebei meer dan 20 minuten in de wacht te staan.”