Het aanbod is zó groot dat het alleen maar lastiger wordt om de juiste film te vinden. LINDA. zet daarom de beste films van HBO Max op een rij. Wel zo makkelijk.
Van arthouse tot Hollywoodblockbuster: wij hebben dé tip.

Het aanbod is zó groot dat het alleen maar lastiger wordt om de juiste film te vinden. LINDA. zet daarom de beste films van HBO Max op een rij. Wel zo makkelijk.
Van arthouse tot Hollywoodblockbuster: wij hebben dé tip.
Ben je op zoek naar een Oscar-winnaar, of heb je zin in een meer onbekende parel? Op HBO Max vind je een heleboel prachtige films, maar dit vinden wij persoonlijk de beste.
Moonlight won drie Oscars en een Golden Globe, en eigenlijk is dat nog niet genoeg. We ontmoeten Chiron – bijnaam “Little” – terwijl hij opgroeit in een achterstandswijk in Miami tijdens de crackepidemie. De schuchtere jongen wordt gepest door leeftijdsgenoten, omdat ze vermoeden dat hij gay is, en hij krijgt thuis weinig steun doordat zijn moeder met haar eigen demonen worstelt. Tot hij Juan (Mahershala Ali) ontmoet die hem onder zijn vleugels neemt. In deze prachtige coming-of-agefilm over identiteit, liefde, vriendschap en trauma zien we Chiron groeien van kind en tiener tot jonge zwarte man.
Bankier Andy Dufresne (Tim Robbins) krijgt levenslang voor de moord op zijn vrouw en haar minnaar, hoewel hij beweert onschuldig te zijn. Het leven in Shawshank State Penitentiary valt hem zwaar, tot hij bevriend raakt met de invloedrijke gevangene Ellis “Red” Redding (Morgan Freeman). Over een periode van twintig jaar zien we hoe hij steeds beter zijn weg weet te vinden in de gevangenis, maar ook door wanhoop bevangen raakt. Een door velen geliefde klassieker, gebaseerd op een novelle van Stephen King.
Kun je niet kiezen? Dit zijn de 30 beste films die nu op Netflix staanLees ook
In deze scherpe zwarte komedie hebben de werkloze Ki-taek en zijn gezin het zwaar: ze leven met te veel mensen in een krappe woning en hebben weinig te besteden. Tot ze in contact komen met de rijke familie Park en geobsedeerd raken door hun welvaart. Ze proberen van hen te profiteren en dat zet een reeks aan gebeurtenissen in gang. Parasite schreef in 2020 geschiedenis door als eerste niet-Engelstalige film de Oscar voor Beste Film te bemachtigen.
Tashi Duncan (Zendaya) was ooit zelf een veelbelovende tennisster en is nu coach van haar partner (Mike Faist). En dan is er ook nog haar ex, een aan lager wal geraakte tennisser (Josh O’Connor), ooit de dubbelpartner en beste vriend van haar man. We volgen het drietal, dat ooit zo hecht was, over een periode van dertien jaar in aanloop naar de ATP Challenger Tour, waarbij de mannen eindelijk weer tegen elkaar zullen spelen. Een driehoeksverhouding die altijd weer onder hoogspanning komt te staan én een geweldige soundtrack.
De scifi-klassieker met Keanu Reeves is ook ruim 25 jaar later nog steeds relevant, en bevat speciale effecten die destijds een nieuwe standaard zetten voor de industrie. Hacker Neo (Reeves) leert van de mysterieuze rebellen Morpheus (Laurence Fishburne) en Trinity (Carrie-Anne Moss) dat de realiteit waarin hij leeft niet echt is, en besluit terug te vechten. Alle drie de delen van de originele trilogie zijn op HBO Max te zien, de eerste is wel het beste.
Van de psychologische thriller 'The Girlfriend' tot een hartverscheurend drama in 'All of You' (en nog 10 andere kijktips)Lees ook
De 80-jarige Anthony (Anthony Hopkins) leeft alleen en wijst alle zorg af die zijn dochter Anne (Olivia Colman) voor hem probeert te regelen omdat ze het niet meer alleen aan kan. Terwijl Anthony steeds warriger en minder zelfredzaam wordt, raak je als kijker verstrikt in zijn wereld waar de herinneringen steeds dieper en vaker wegglijden. Zijn dochter worstelt ondertussen met een vader die langzaam verdwijnt terwijl hij nog steeds voor haar zit. Het is geen verrassing dat Hopkins voor deze fantastische rol een Oscar won.
Als zijn drag-alter ego Aphrodite Banks is Jules (Nathan Stewart-Jarrett) de ster van een Londense queernachtclub. Wanneer hij op een avond naar buiten stapt voor een pakje sigaretten en vervolgens slachtoffer wordt van een gruwelijke homofobe aanval, heeft dat een enorme impact op zijn leven. Als Jules in een gay sauna een van zijn aanvallers (George MacKay) herkent, zint hij op wraak. Een indringend psychologisch drama over wraak, identiteit en kwetsbaarheid, waarin de makers nooit de makkelijke weg kiezen om dit verhaal te vertellen en Stewart-Jarrett en MacKay sterke rollen neerzetten.
Na zeven jaar in Chicago keren tweelingbroers en oorlogsveteranen Elijah “Smoke” en Elias “Stack” Moore (een verbluffende dubbelrol van Michael B. Jordan) in 1932 terug naar hun geboortedorp in Mississippi. Daar komen ze een nog groter, bovennatuurlijk kwaad tegen dan ze in de stad achter zich lieten. De juke joint die ze opzetten blijkt namelijk een grote trekpleister voor vampiers. Een groots opgezette Hollywoodfilm die wél ergens over gaat van regisseur en scenarist Ryan Coogler. Eerder maakte hij ook Creed en Black Panther.
Deze film kwam bijna tien jaar geleden uit, maar had net zo goed gisteren gemaakt kunnen zijn. Mildred Hayes (een briljante Frances McDormand) is woedend omdat de lokale politie de verkrachter van haar dochter maar niet weet te vinden. Ze laat daarom drie billboards aan de rand van het dorp plaatsen met de vraag waarom de sheriff (Woody Harrelson) niets doet. Dat zorgt voor een hoop ophef, woede en geweld in het kleine Ebbing, Missouri.
Deze boeken uit 2025 wil je volgens de LINDA.-redactie écht niet missenLees ook
In deze epische sci-fi-film reist Paul Atreides (Timothy Chalamet) in de verre toekomst af naar de gevaarlijkste plek in het universum om zijn familie en volk te redden. Gebaseerd op Frank Herbert’s gelijknamige bestseller, en met veel grote namen zoals Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem en Florence Pugh.
We volgen leerlingen op een Amerikaanse middelbare school op wat een doodgewone dag lijkt. Er wordt geroddeld en geklaagd, er moet uiteraard huiswerk gemaakt worden en velen rommelen maar wat aan. Ondertussen plannen twee studenten een vreselijke daad. Hoewel deze indrukwekkende film van Gus van Sant plaatsvindt op een fictieve school, baseerde hij het script op het bloedbad dat in 1999 plaatsvond op Columbine High School.
Wanneer astronaut Mark Watney (Matt Damon) per ongeluk door zijn collega’s wordt achtergelaten op Mars omdat ze denken dat hij dood is, moet hij de barre omstandigheden van de planeet alleen zien te overleven. Terwijl hij er alles aan doet om het vijandige klimaat met weinig rantsoen te doorstaan , proberen ze op aarde een manier te vinden om hem terug te halen. Als zijn collega’s vinden dat NASA dat niet snel genoeg doet, maken ze zelf een plan. In 2015 was dit (terecht) een van die films waar iedereen het over had.
Het nieuwe meesterwerk van Paul Thomas Anderson – je kent hem van moderne klassiekers zoals There Will Be Blood, Phantom Thread en Magnolia – heeft met One Battle After Another weer een klapper geleverd. Leonardo DiCaprio speelt de paranoïde, blowende Bob die ooit een revolutionair was, maar zich nu schuilhoudt in het bos. Als zijn aartsvijand (een bijzonder enge Sean Penn) ineens weer verschijnt en zijn tienerdochter Willa verdwijnt, moet Bob weer de kracht en het zelfvertrouwen van vroeger terugvinden. Politiek, haarscherp op de tijdgeest en vaak genoeg ook verrassend grappig.
In deze fictieve podcast raken de hoofdpersonen verstrikt in een bedrijf dat mensen tegen elkaar opzetLees ook
Wanneer de ervaren psychologe Nicoline (Carice van Houten) bij een tbs-kliniek begint, ontmoet ze daar de ernstige zedendelinquent Idris (Marwan Kenzari). Na vijf jaar is zijn team positief over het effect van de behandeling en staat hij op het punt om op onbegeleid verlof te gaan. Nicoline vertrouwt het niet, dus doet Idris er alles aan om zijn vertrouwen te winnen en laat daarmee al snel zijn ware aard zien. Ondanks haar ervaring raakt Nicoline verstrikt in het machtsspel tussen hen. Een film die onder je huid kruipt, geschreven en geregisseerd door Halina Reijn.
Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) heeft drie jaar gewerkt in de maanmijnbouw, en mag eindelijk naar huis. Net nu hij er zo naar uitkijkt om zijn vrouw en dochter weer te zien, krijgt hij last van scherpe hoofdpijn en hallucinaties. Hij komt bijna om het leven bij een ongeval, en komt een jongere versie van zichzelf tegen. Wat is hier aan de hand? Sam moet het mysterie zien op te lossen voordat hij opgehaald wordt om naar huis te gaan.
Twee advocaten (Tom Cruise en Demi Moore) bundelen hun krachten om twee mariniers te verdedigen die beschuldigd worden van de moord op een collega. Een geroemde film van de onlangs overleden Rob Reiner, met een script van Aaron Sorkin: onder andere bekend van The West Wing en The Newsroom. Met sterren zoals Jack Nicholson, Kiefer Sutherland en Kevin Bacon.
Over het doodenge regiedebuut van Zoë Kravitz – wees gewaarschuwd – wil je eigenlijk niet te veel weten voordat je eraan begint. Serveerster Frida (Adria Arjona) wordt door tech-miljardair Slater King (Channing Tatum) uitgenodigd op zijn privé-eiland. Wat een extravagante droomvakantie had moeten worden, blijkt al snel niet wat het lijkt. Iets is er niet pluis, want waarom kan Frida zich telkens niet herinneren wat er de voorgaande avond gebeurd is? Ze gaat op onderzoek uit en ontdekt een gruwelijke waarheid.
Deze Oscar-winnende film van Yorgos Lanthimos speelt zich af in het Engeland van de achttiende eeuw, en is gebaseerd op een beetje waarheid en een boel roddels. De nogal instabiele koningin Anne (Olivia Colman) zit dan wel op de troon, maar Lady Sarah (Rachel Weisz) leidt het land omdat ze precies weet wat de kwetsbare monarch wil en nodig heeft. Wanneer Sarah de nieuwe bediende Abigail (Emma Stone) onder haar vleugels neemt, ziet deze kansen om haar aristocratische status terug te veroveren. En dat doet ze door in de afwezigheid van Sarah de genegenheid van de koningin voor zich te winnen.
Dít zijn de dertien beste podcasts van 2025 volgens Professor PodcastLees ook
Pádraic (Colin Farrell) en Colm (Brendan Gleeson) wonen op een afgelegen eiland voor de kust van Ierland en zijn anno 1923 al hun hele leven beste vrienden. Tot Colm uit het niets hun vriendschap beeïndigt omdat hij Pádraic te saai vindt. Hij kan dat niet accepteren, en doet er alles aan om het goed te maken. Zijn zus Siobhán (Kerry Condon) en de jonge Dominic (Barry Keoghan) helpen hem daarbij, maar alle pogingen voor verzoening maken de situatie alleen maar grimmiger. Toch staakt Pádraic zijn pogingen niet, zelfs niet als Colm dreigt z’n eigen vingers af te knippen als hij hem niet met rust laat.
Vada, (Jenny Ortega), Miae (Maddie Ziegler) en Quintus (Niles Fitch) overleven een dodelijke schietpartij op hun middelbare school, en blijven achter met de gevolgen. Terwijl Vada zich terugtrekt uit vriendschappen en haar gezin, raken de levens van de drie tieners meer met elkaar vervlochten. Een indrukwekkende film van Megan Park over de menselijke gevolgen van de afschuwelijke gebeurtenissen die we te vaak horen op het nieuws.
De flamboyante pianist Liberace was in de vorige eeuw een van de meest spraakmakende figuren in de showbusiness, onder andere door zijn optredens in Las Vegas. Zijn extravagante stijl zette zich ook naast het podium voort. De film (met in de hoofdrol Michael Douglas) focust op het moment dat de knappe, jonge Scott Thorson (Matt Damon) in 1977 zijn leven inloopt, en de twee ondanks een groot leeftijdsverschil verliefd worden. Gebaseerd op het boek dat Thorson over zijn relatie met Liberace schreef.
Twee jaar na het overlijden van zijn vrouw regisseert Yusuke Kafuku (Hidetoshi Nishijima) een toneelstuk op het theaterfestival in Hiroshima. Aan Misaki Watari (Toko Miura) de taak om hem in deze periode rond te rijden in zijn geliefde, rode Saab 900. Als de spanningen richting de première oplopen, helpt Misaki Yusuke om de vele vragen die zijn vrouw achterliet te ontrafelen. Gebaseerd op een kort verhaal van de geliefde schrijver Haruki Murakami.
Tips van boekverkopers: 3 boeken over verlies, verborgen verdriet en weer verdergaanLees ook
Voormalig topchef Rob (Nicholas Cage) leeft alleen in de uitgestrekte bossen van Oregon – op zijn geliefde varken na, dan. Samen graven ze truffels op voor de verkoop, tot het dier ’s nachts plotseling vermist raakt. Rob zet alles op alles om het varken terug te vinden, en moet daarvoor de bewoonde wereld weer in en wordt geconfronteerd met wat hij achterliet. Je wist misschien niet dat je op dit verhaal zat te wachten, maar deze film zal je absoluut verrassen. De beroemde regisseur Quentin Tarantino noemde de thriller van Michael Sarnoski zelfs een van de beste films van de afgelopen jaren. Kijken dus.
Op het hoogtepunt van The White Lotus kwam Ruben Östlund met deze scherpe satire met de nodige maatschappijkritiek. Influencers en modellen Carl (Harris Dickinson) en Yaya (Charlbi Dean) worden uitgenodigd op een luxe cruise voor de superrijken. Wat een over-the-topdroomtrip had moeten worden, ontaardt in een ramp als miljardairs (en de twee modellen) op een onbewoond eiland alles in de strijd moeten gooien om te overleven. Nu geld of status er niet meer toe doet, veranderen de verhoudingen compleet.
Eigenlijk focussen we in deze lijst op fictie, maar we willen niet riskeren dat je deze prachtige documentaire van de Nederlandse Rosa Ruth Boesten misloopt. In Master of Light volgen we de Amerikaanse kunstenaar George Anthony Morto (1983). Hij bracht zijn jonge jaren door in de gevangenis, maar maakt nu furore met zijn portretten in de stijl van Rembrandt. In de film keert hij terug naar Kansas City om de beschadigde relatie met zijn moeder te herstellen, onder andere door portretten van haar en van anderen te schilderen.
Priscilla Beaulieu (Cailee Spaeny) ontmoet Elvis Presley als 14-jarige op een feestje. Hij is op dat moment 24 en al een grote ster, en ze valt als een blok voor hem. Ondanks het leeftijdsverschil mag ze van haar ouders uiteindelijk zelfs naar Graceland verhuizen, zolang ze haar diploma maar haalt. Wat voor Priscilla begint als een tienerdroom die uitkomt, ontaardt uiteindelijk in een behoorlijke nachtmerrie. Een visueel prachtige film van Sofia Coppola, gebaseerd op de memoires van Priscilla Presley, die de film ook produceerde.
Heb je 'Run Away' in één ruk uitgekeken? Dan wil je déze series ook zienLees ook
Het heeft even geduurd, maar de 32-jarige Lucy (Dakota Johnson) realiseert zich dat ze mannen eigenlijk nooit aantrekkelijk heeft gevonden. Haar beste vriendin Jane (Sonoya Mizuno) helpt haar om als dertiger haar ware ik te omarmen en daten met vrouwen een kans te geven. Een verborgen, zeer sympathieke HBO-parel van Tig Notaro en Stephanie Allynne die te weinig aandacht heeft gekregen.
Voor veel kinderen is Barbie een belangrijk figuur in hun leven, maar wie is die vrouw eigenlijk? Het is de aandacht voor details die deze film van Greta Gerwig tot een visuele hit maakt: Barbie loopt blootsvoets altijd op haar tenen, en vliegt (alsof opgetild door een kind) uit haar Dream House. Je blijft voor het verhaal, waarin Barbie (Margot Robbie) ineens existentiële vragen begint te stellen bij haar “perfecte” leven in een roze samenleving gerund door vrouwen, en een trip maakt naar de echte wereld. Ken volgt haar (gespeeld door een weergaloze Ryan Gosling) en zijn ontdekking van het patriarchaat heeft grote gevolgen voor de Barbies. Gerwig vond de perfecte combinatie tussen kitsch, humor én een feministische boodschap: de inmiddels beroemde monoloog van America Ferrera staat ons nog vers in het geheugen.
Een sterke verfilming van het gelijknamige boek van Philip Huff, en het speelfilmdebuut van documentairemaker Michiel van Erp. Drie vrienden zijn onderweg naar volwassenheid in het studentenleven van Amsterdam, tot het “zorgeloze” van die tijd wordt onderbroken door een sterfgeval. Een coming-of- agefilm over echte vriendschap en het leren begrijpen van jezelf, elkaar en het leven – inclusief de moedeloosheid die daar soms bijhoort. Met indrukwekkende rollen van onder andere Sofie Porro, Minne Koole en Chris Peters.
Dertien jaar zijn valt niet mee, en dat weet de ongemakkelijke puber Kayla (Elsie Fisher) maar al te goed. In deze coming-of-agefilm van Bo Burnham volgen we haar in de laatste week van haar achtste jaar in ‘middle school’ – in de VS de fase voor high school. Tot dusver verloopt dat niet zoals ze gehoopt had: ze is ongemakkelijk en verlegen, terwijl ze juist héél graag cool gevonden wil worden. In haar YouTube-video’s vertelt ze leeftijdsgenoten hoe je je over je angsten moet heen zetten om populair te worden. Als kijker heb je al snel door dat ze het vooral tegen zichzelf heeft. Een kwetsbare en grappige hommage aan de eenzame, onhandige puber die echt wel haar plek gaat vinden.
Klaar met de beste films van HBO Max? Kijk dan ook eens naar onze Netflix-tips.
Het beste van LINDA. direct in je mail? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.
Alleen vrienden of is er tóch meer? De romcom waar iedereen het al maanden over heeft is nú te streamenLees ook





