Deze woning in een voormalige dorpsschool is perfect voor de eeuwige student. Hier kun je elke dag naar school.
Wat mag dat kosten? 1.450.000 euro.
Voormalige dorpsschool
Achter de dijk van Lekkerkerk ligt deze voormalige dorpsschool. Aan het einde van de 20e eeuw werd de school door de voormalige schooldirecteur omgebouwd tot een woonhuis. Naast een woonruimte is er in dit huis ook ruimte voor een kunstatelier. Ook is er een meer dan ruime tuin van maar liefst 5.100 vierkante meter waar je je helemaal kunt uitleven.
Wanneer je op de stoep van deze woning staat zie je direct dat je bij een school bent beland. Door de hoge ramen kun je zo naar binnen gluren en kijk je de voormalige klaslokalen in. Zo voelt het alsof elk moment de schoolbel kan afgaan.
Ook binnen krijg je het gevoel alsof je je oude basisschool bent ingestapt. De linoleumvloer, die vroeger bijna op elke school te vinden was, valt direct op. Of hij nou grijs, beige of oranje was: deze vloer herinnert ons toch aan onze kindertijd. De vitrinekasten doen ons daarentegen denken dat we ons klaar moeten maken voor een scheikundeproef, waarbij elk moment de brander tevoorschijn kan worden gehaald.
De eetkamer voelt dan weer als een ruimte waar je vroeger niet mocht zijn: de lerarenkamer. Wij kunnen ons zo inbeelden hoe een leraar hier zijn boterham naar binnen werkt voordat zijn pleinwacht begint.
Deze voormalige dorpsschool heeft ook de functie van een atelier, alsof je het lokaal van een kunstdocent bent binnengestapt. De grote kunstwerken in de ruimte en de vele potten met kwasten inspireren ons voor een nieuw knutselproject.
Deze keuken vond je vaak ook in het kunstlokaal terug. Daar kon je dan je verfkwasten uitspoelen en was het dringen om als eerste bij de kraan te komen. In dit geval is de keuken niet alleen voor de verfspullen, maar kun je er ook nog een heerlijke maaltijd bereiden.