Dit historische gebouw valt meteen op als je door het Zuid-Hollandse Bergschenhoek loopt. Een oud polderhuis met houten toren is omgetoverd tot een sfeervolle bed & breakfast.
Wat mag dat kosten? 1.750.000 euro.
Houten toren
Het Polderhuis werd in 1906 gebouwd in opdracht van het polderbestuur van een dorp naast Bergschenhoek. Zij hielden het waterpeil onder controle en hadden behoefte aan een eigen kantoor. Die bouwden ze daarom hier.
Boven op het gebouw kwam een houten toren met uitzicht over het omringde land. Ooit stonden in dit gebied maar liefst 27 molens die het waterpeil bepaalden. Vanuit dit uitkijkpunt werd alles scherp in de gaten gehouden.
Tot 1976 was het in gebruik als bestuurscentrum van de polder. Daarna kreeg het gebouw allerlei andere functies, zoals een ontmoetingsplek voor jongeren en een muziekschool. Tegenwoordig is het een sfeervolle bed & breakfast.
Bij aankomst steek je eerst een oude brug over. Aan de voorgevel ligt een ruim terras, waar je lekker aan het water kunt zitten. Hier kunnen genoeg gasten, of jijzelf, genieten van een kop koffie in de zon.
Het restaurant is ingericht in het blauw. Zo zijn de muren blauw geschilderd en ook de stoelen matchen. De tafels en bar zijn van hout, wat de ruimte een gezellige sfeer geeft. De gasten schuiven hier ’s ochtends aan voor een goed ontbijt en ’s avonds kunnen ze tafelen met een glas whisky.
Kamers
De kamers zijn praktisch en strak ingericht, met veel ruimte. Vanuit de slaapkamer loop je zo de badkamer in, alles in één open ruimte.