Vliegtickets in Nederland zijn sinds 2010 veertig procent duurder geworden. Nergens in omliggende landen stegen de prijzen zo hard.
Maar die hoge prijzen houden Nederlanders niet uit het vliegtuig, schrijft RTL Nieuws.
Tachtig miljoen vliegtickets
De Federale Overheidsdienst Economie – het Belgische CBS – legde het aantal reizigers en de ticketprijzen van België, Duitsland, Nederland, Frankrijk en het gemiddelde van de Eurozone naast elkaar. In Nederland steeg niet alleen de ticketprijs, maar ook het aantal passagiers de afgelopen negen jaar het hardst. In 2010 vlogen er ‘nog maar’ 49 miljoen mensen via Nederlandse luchthavens.Vorig jaar waren dat er al bijna tachtig miljoen.
Vanaf 2010 stegen de prijzen in Nederland waarschijnlijk door het einde van de crisis, zegt luchtvaarteconoom Joost Zuidberg van SEO Economisch Onderzoek tegen RTL Nieuws. Mensen hadden meer geld, en gingen dus meer vliegen. Vanaf 2016 ligt de oorzaak volgens Zuidberg dan ook bij schaarste. Er kwam meer vraag dan aanbod, waardoor de prijzen ook nu nog blijven stijgen.