Rutger Castricum had vrijdagavond de eer om een vraag te stellen tijdens de tweede persconferentie van ‘Het Sinterklaasjournaal’. Maar waar de hoofdpiet het grote probleem van het landelijke cadeautjestekort aan de kaak stelde, leek de ‘Powned’-verslaggever enkel geïnteresseerd in zijn eigen verlanglijstje.

Rutger Castricum vraagt nieuwe pantoffels aan hoofdpiet
De hoofdpiet kondigde vrijdagavond vergaande maatregelen aan vanwege het landelijke tekort aan cadeautjes.
Rutger Castricum
Na enkele inhoudelijke vragen van de verslaggevers van Het Sinterklaasjournaal kreeg Rutger Castricum het woord. “Ik ben nog een ding vergeten te vragen”, zei hij. “Nieuwe pantoffels die stonden nog niet op mijn verlanglijstje.”
De komst van Castricum naar de persconferentie van de hoofdpiet volgt op die van EenVandaag-journalist Joost Vullings. Die kwam vorige week niet verder dan de vraag of het met zijn wens wel goed zou komen. Wat die wens was? Een paar warme handschoenen.
Maatregelen
De maatregelen die de hoofdpiet aankondigde gaan behoorlijk ver. Hij vertelde dat iedereen zo snel mogelijk zijn eerste cadeautje krijgt en dat de rest op een niet nader genoemd later moment zal volgen. Dit alles omdat er de afgelopen weken een recordaantal schoenen is gezet en dat er de komende weken alleen maar meer zullen worden.
De hoofdpiet voegde tijdens deze nieuwe persconferentie ook nog een nieuwe basismaatregel toe. Naast het vangen van pepernoten, het zwaaien naar Sinterklaas op veilige afstand en het zingen van de welbekende sinterklaasliedjes moeten Nederlanders nu voorzichtig omgaan met het zetten van hun schoen.
