Je zal maar nietsvermoedend naar de Verenigde Staten vliegen, om vervolgens door vijftien man verhoord te worden, en te eindigen in de Amerikaanse gevangenis. Terwijl je niks hebt gedaan.
Het overkwam oud-voetballer Tommie van der Leegte (o.a. PSV, FC Twente, ADO en NAC). “Alsof ik midden in Prison Break zat”, vertelt hij aan Omroep Brabant.
Lees ook
13-jarige minutenlang gefouilleerd bij douane, boze moeder zet beelden online
Formuliertje vergeten
Het begon al niet zo handig bij Tommie (foto). Hij was vergeten een visum of ESTA-formulier te regelen. “Dat is natuurlijk al niet slim om een reis naar Amerika mee te beginnen”, geeft hij toe. Maar goed, dat was nog op te lossen. Hij regelde het nét voor vertrek.
Pagina uit paspoort
Maar toen kwam het volgende probleem. Er was een pagina uit Tommies paspoort gescheurd. Het werk van zijn tweejarige zoontje, zegt hij zelf. Maar dat kon de douane niet weten. En die werd volgens Tommie “helemaal gek”.
Irak verzwegen
Alle reden om de voormalig voetballer volledig door te lichten. Inclusief zijn telefoon. En wat bleek? Daar stonden foto’s van Tommies reis naar Irak op. En dat terwijl hij had ingevuld nooit in Irak te zijn geweest. “Als je dat wel invult, mag je Amerika sowieso niet in. Mijn paspoort was drie jaar oud, en ik ben zes à zeven jaar geleden naar Irak geweest.”
Goed verhaal van Tommie van der Leegte, die nogal aangepakt werd door de Amerikaanse autoriteiten. Maar ja, wat verwacht je dan als je liegt op je ESTA en je paspoort onvolledig is 😂. pic.twitter.com/5qxQcaa6bK
— Eric Konings (@KoningsEric) January 23, 2018
In de cel
Een last-minute visum, leugens op het formulier, én een uitgescheurde pagina van het paspoort: het werd de douane allemaal te veel. Tommie werd naar eigen zeggen zeven uur lang en door vijftien man verhoord, tien keer gefouilleerd, en belandde in een Amerikaanse cel.
Geïnteresseerde celgenoot
En als je denk dat Tommie toen de ergste ellende al had gehad, heb je het mis. Hij werd in een cel geplaatst met een Amerikaanse crimineel die erg veel interesse in zijn nieuwe celgenoot had. “Die liet blijken dat hij me wel zag zitten.”
Oud-#PSV'er Tommie van der Leegte belandt in Amerikaanse gevangenis vol zware criminelen… 😱 "Mijn ergste nachtmerrie" 👉 https://t.co/qGIm2PIrqc pic.twitter.com/gMuXoyrXIq
— Voetbalflitsen (@voetbalflitsen) January 24, 2018
Lees ook
Vrouw (26) belandt in cel nadat vliegvelddouane haar dagboek leest
Pittige start
Uiteindelijk kwam ook de Amerikaanse douane erachter dat Tommie het allemaal heus niet kwaad bedoelde, en mocht hij zijn cel weer verlaten – om linea recta op een vliegtuig terug naar Nederland te worden gezet. Maar na een tijd van “veertig uur niet eten en niet slapen”. Je kunt je een rustiger begin van een reis voorstellen, die volgens Tommie voor de ontspanning was bedoeld.
Naar Miami vliegen, geen visum aangevraagd, een bladzijde uit je paspoort gescheurd en vergeten te melden dat je in Irak bent geweest. Het overkwam oud NAC speler Tommie van der Leegte… 🤦♂️ #wabendedan #pickupthesoap #nacpraat https://t.co/3eA0vPZZQJ pic.twitter.com/1DsgfchHX8
— Evdgrift (@EvdGrift) January 24, 2018
Luister hieronder Tommies telefoongesprek met Omroep Brabant terug.
Een stoere voetballer als Tommie van der Leegte stond doodsangsten uit door zijn ervaringen in de Verenigde Staten. Moet je nagaan hoe LINDA.tv’s Mika zo’n avontuur had ervaren. Voetballen alleen is al dapper genoeg voor hem, bewijst hij in deze video:
Heb jij ook ooit iets vervelends tijdens je vakantie beleefd en wil jij jouw verhaal met ons delen? Beschrijf dan in vierhonderd woorden (het liefst met naam, leeftijd, telefoonnummer en foto’s) jouw vakantieleed. Mail je verhaal naar: rubrieken@lindanieuws.nl.


















