Als jonge negenjarige muzikale gup speelde Nick Schilder liedjes van Simon & Garfunkel op de gitaar. Destijds zijn grote idolen.
Nu, ruim 25 jaar verder, heeft hij samen met Simon Keizer een album uitgebracht, geïnspireerd op het wereldberoemde duo.
Nick & Simon
“Toen was ik nog heel naïef en onbevangen. Nu ben ik soms bang voor wat mensen ervan vinden”, vertelt Schilder aan het ANP.
Het album, Nick, Simon & Garfunkel, bevat twaalf Nederlandstalige zelfgeschreven nummers en op een bonus-cd ook nog covers van Simon & Garfunkel.
Eerbetoon
“Ik was soms wel bang dat we allemaal muziekkenners over ons zouden krijgen, die zich afvroegen waar we mee bezig waren, toen we dit jaar begonnen aan ons eerbetoon voor Simon & Garfunkel”, vertelt Schilder.
“Tot we een compliment van Paul Simon zelf kregen.” De 79-jarige zanger vertelde het duo in een video dat hij de muziek van een eerder concert “erg goed vond klinken”. Dat gaf de twee hoop. “Als je steeds maar denkt: is dit geoorloofd en vinden mensen dit oké? Dan is dat echt een enorme opluchting.”
Pas de privacy manager instellingen aan om dit YouTube item te kunnen bekijken.