In Chateau Meiland La Dolce Vita klust de familie Meiland in Italië aan het nieuwe vakantiehuis, waar nog schrikbarend veel moet gebeuren. Toch lijken de prioriteiten elders te liggen.
Namelijk bij de kunstbloemen en klusjesmannen met ringbaarden.
In Chateau Meiland La Dolce Vita klust de familie Meiland in Italië aan het nieuwe vakantiehuis, waar nog schrikbarend veel moet gebeuren. Toch lijken de prioriteiten elders te liggen.
Namelijk bij de kunstbloemen en klusjesmannen met ringbaarden.
De Meilandjes zijn weer in Italië. Het vakantiehuis is nog altijd een bouwval, waar flink wat moet gebeuren, maar het buitenterras krijgt nu prioriteit. Ze hebben een hek gekocht om een afscheiding te maken met de buren.
Na een bijna soepele samenwerking tussen Maxime en Martien – “Mam, hij doet het niet goed” – staat er uiteindelijk een hek tussen de twee balkons. Dan is het tijd voor de aankleding: de tafel ligt vol met kunstbloemen in de meest uiteenlopende kleuren. “Het wordt helemaal een poppenkast”, zegt Martien.
“Doe je dan wel twee dezelfde kleuren?”, vraagt Erica. “Nee natuurlijk niet”, antwoordt Martien. “Het wordt heel kleurrijk, dat mensen denken: het lijkt wel een kleine Keukenhof daar.”
Maxime is intussen benieuwd wat deze ‘kleine Keukenhof’ van Martien heeft gekost. “580 euro”, zegt Martien. Moeder en dochter reageren enigszins geschrokken: “Hang je het dan wel een beetje mooi op?” Dan ontstaat de discussie of de kunstlavendel moet hangen of tóch in een van de hangbakken aan de railing. Erica laat het voor gezien: “Ze zoeken het maar uit.”
Maar er is meer te doen: niet alleen moeten de kunstbloemen opgehangen worden, ook staat het huis ineens vol met klusjesmannen voor de verlichting. En dan begint het hele gezin zich te bemoeien met de lampen in de keuken. Martien in zijn beste Engels en de vrouwen in een woordje Italiaans. De klusjesmannen kijken wat beduusd hoe de chaos zo snel heeft kunnen ontstaan. “Ik zonder me even af”, zegt Maxime vanaf het balkon. “Die familie van mij, wat een drukte.”
Dat Maxime de elektra even laat voor wat het is, betekent niet dat ze details over het hoofd ziet. “Die mannen hier hebben allemaal een ringbaard”, merkt ze op tegen Martien. “Is dat ook niets voor jou?” “Ja, zou kunnen”, antwoordt Martien. “Dan verf ik het zwart, net als Mike de Boer.” Een van de mannen heeft een baard zoals Martien die ook wel zou willen en dus besluit hij een foto te maken van de desbetreffende man met ringbaard.
De mannen met ringbaarden vertrekken weer en komen – als het goed is – de volgende dag vroeg om te beginnen met klussen. Maar als de Meilandjes de volgende ochtend door de poort rijden is er geen busje te bekennen: “Zijn ze er nou niet?”, zegt Martien. Gelukkig hebben ze hun eigen strenge klus opzichter: Erica. “Dat is precies mam”, zegt Maxime. Zegt niet veel, controleert alleen.”
“Dat went wel na veertig jaar huwelijk”, zegt Martien. Voor Maxime is het een verrassing dat het er al zóveel zijn: “Gaan we dat nog vieren met een etentje?”
“Ik haal wel een patatje voor jullie”, grapt Martien.
En dan, vier uur later dan gepland, zijn ze er toch: de ringbaarden, oh nee: klusjesmannen. Wie had dat gedacht? “Ze zijn waarschijnlijk complimenteuzer over wat we gedaan hebben dan ‘klusopzichter’ Erica”, besluit Maxime.
Benieuwd naar bovenstaande aflevering? Je kijkt ‘m via deze link terug.