Vanavond trappen presentator Johnny de Mol en politica Kajsa Ollongren het nieuwe seizoen van ‘Linda’s Zomerweek’ af. Wij spraken met Linda over haar zesde reeks van het programma.
Naast Johnny en Kajsa zitten dit jaar Ilse Warringa en Kjeld Nuis, Sophie Hilbrand en Johan Derksen, John van den Heuvel en Ilse DeLange, en Wendy van Dijk en Jochem Myjer bij Linda op de bank.
Vind je het nog weleens spannend of een bepaalde combinatie van personen wel klikt?
“Iedere keer weer. Het is best een klus om iemand in een gesprek tot zichzelf te laten komen en het gesprek daarbij organisch te laten verlopen. Wel fijn als er daarbij dan een beetje chemie is. Maar het is geen rámp als die ontbreekt.”
Waarom is die chemie niet noodzakelijk?
“Nou ja, als twee gasten geen klik hebben, is het natuurlijk wel spannend. Soms gaat het in het begin een beetje stroef, maar uiteindelijk gaat het er óók om dat ze leuke en goede verhalen vertellen. Tussen Eva Jinek en Albert Verlinde klikte het bijvoorbeeld niet zo (in 2014, red.) en dat werd ook een leuke aflevering. Het gebeurt wel eens vaker, toch? Dat je een leuk gesprek hebt, maar niet per se bij elkaar op de koffie hoeft te komen.”
En dan ontdek je ook weleens onverwachte overeenkomsten tussen gasten.
“Absoluut, ook dit jaar weer. John van den Heuvel en Ilse DeLange bijvoorbeeld. Je zou het op het eerste gezicht niet zeggen, maar zij hebben allebei dat ze, als ze ergens hun tanden in zetten, niet meer loslaten. Of neem Ilse Warringa en Kjeld Nuis. Die vonden elkaar heel leuk, en hebben natuurlijk met elkaar gemeen dat ze een jaar geleden allebei nagenoeg niet bekend waren. Hoe anders is dat nu?”
John van den Heuvel maakte onlangs bekend dat hij onder continue bewaking staat. Daar heb je het vast met hem over gehad?
“Ja, zeker. Hij was met zeven man bewaking aanwezig in de studio. Ontzettend dapper vind ik het dat John zo doorgaat. Hij redeneert: ‘Het is mijn vak en daar hou ik van, dit komt daar nou eenmaal bij kijken.'”
Lees ook
Motorclub zet ‘aanzienlijk bedrag’ op hoofd misdaadjournalist John van den Heuvel
Een van je gasten dit jaar is Johnny de Mol. Je vroeg hem niet eerder voor Zomerweek omdat je bang was alles al van hem te weten. Heeft hij iets verteld wat je nog niet van hem wist?
“Ja, dat heeft-ie inderdaad. Ik heb ook wel vragen gesteld waarop ik het antwoord écht niet wist. Maar inderdaad: ik ken Johnny heel goed en sommige antwoorden kon ik ook wel een beetje voorspellen. Het was grappig om mijn eigen neef te interviewen – en ik zat eerder ook in Waar Is De Mol?, waar we ook goeie gesprekken hadden, en waarbij hij natuurlijk ook op veel vragen aan mij het antwoord al wist.”
Wat deed je besluiten hem dit jaar toch te vragen?
“Nou, eigenlijk bedacht ik: ik heb Tjitske Reidinga óók geïnterviewd, en van haar weet ik in feite ook zo goed als alles. Dat vormde toen geen belemmering. Daarnaast wil ik elk jaar een zo gevarieerd mogelijk gezelschap, van politici tot presentatoren en van acteurs tot sporters. Daar paste Johnny perfect in.”
Bovendien zie je als kijker waarschijnlijk terug dat jullie echt iets met elkaar hebben.
“In deze aflevering zeker, denk ik. Elke gast kiest zijn favoriete nummer voor in de uitzending, en Johnny koos daarbij een nummer dat door mijn vader geschreven is. Toen ik vijftig werd en mijn vader net een halfjaar daarvoor overleden was, en ik er erg mee zat dat hij er niet bij was, zong Marco Borsato het nummer op mijn verjaardag als verrassing. Dat zorgde natuurlijk voor dikke tranen bij mij.”
En nu weer?
“Het is nogal een tearjerker, ja. Ik wist wel dat Johnny dit nummer gekozen had, bij de repetities jankte ik al de ogen mijn kop. Ik dacht: dan hou ik het tijdens de opnames wel droog. Maar nee hoor. Elske DeWall, de zangeres van Zomerweek dit jaar, zingt het lied ook zó prachtig.”
Komt-ie hoor, de onvermijdelijke vraag. Volgend jaar stopt Zomerweek tijdelijk, maar wie staat er voor daarna bovenaan je lijstje?
“Ik wil graag door met Zomerweek, maar misschien in een wat andere vorm. Het zou ook Linda’s Winterweek kunnen worden bijvoorbeeld, met gasten die het jaar bepaald hebben. Maar ik wil een langere tijd vrij nemen – drie maanden is het plan, al loopt LINDA. natuurlijk gewoon door. Ik merk dat ik er creatief van word als ik me licht begin te vervelen. Als je alsmaar door hobbelt, verzin je nooit meer wat nieuws. Dus na die kleine pauze zit ik vast boordevol ideeën over de vorm en de gasten.”
Linda’s Zomerweek is vanavond (en de rest van de week) om 21.30 uur te zien op RTL 4.
Lees ook
Linda de Mol onthult cast ‘April, May en June’ en we mogen wel zeggen: wát een namen