Ken Paxton, de minister van Justitie van de Amerikaanse staat Texas, onderzoekt mogelijkheden om bedrijven in de staat een geldboete te geven voor elke keer dat zij een werknemer helpen bij een abortus buiten de staat.
Als het aan de Republikein ligt, krijgen bedrijven een boete van minimaal 100.000 dollar (96.000 euro) per geval, vertelde hij aan Fox News.
Texas
In de Amerikaanse staat zijn na de uitspraak van het door conservatieven gedomineerde Amerikaanse hooggerechtshof vorige week over de federale ban op het recht op abortus vrijwel meteen de wetten aangescherpt. Texaanse vrouw die langer dan zes weken zwanger zijn mogen geen abortus meer laten uitvoeren. Als de Republikeinse meerderheid in de staat zijn zin krijgt, is abortus ook na verkrachting en incest niet toegestaan.