Met een hoge uv-index, zon tot laat op de avond en temperaturen boven de 30 graden, is het tijd voor maatregelen. Daarom gaat morgen het Nationaal Hitteplan in.
Dit geldt vanaf 10.00 uur ’s ochtends, meldt het RIVM.
Hittegolf
Wanneer het drie dagen achter elkaar 30 graden is, spreken we van een hittegolf. En het lijkt erop dat dit volgende week het geval is. Zo loopt de temperatuur op maandag in het midden en zuiden van het land op tot 32 graden, en op dinsdag zelfs tot 36 graden.
Wat de weergoden op woensdag doen blijft nog even spannend. De tropische temperaturen trekken of door óf het komt met bakken uit de hemel. Maar houd rekening met zo’n 35 graden. Eén ding is zeker: het koelt daarna weer een stuk af.
Bij langdurige hitte komt het Nationaal Hitteplan om de hoek kijken. Het RIVM vraagt om een extra oogje in het zeil te houden voor de kwetsbare personen om ons heen. Denk aan ouderen, mensen met een chronische aandoening en jonge kinderen, omdat zij sneller gezondheidsproblemen kunnen ervaren.
Daarbij kan het gaan om ongemakken zoals vermoeidheid, hoofdpijn en concentratieproblemen. Maar ook om ernstigere problemen zoals uitdroging en hitteberoerte. “Ouderen vormen de kwetsbaarste groep”, waarschuwt het RIVM. “Dit omdat zij hun lichaamstemperatuur slechter onder controle kunnen houden en minder snel een dorstgevoel hebben.”