Na Utrecht is er ook in Amsterdam een melding gedaan van een boekbekogeling. In Amsterdam-West overkwam een persoon iets soortgelijks als journalist en radiomaker Mischa Blok.
Het incident vond begin november plaats in Amsterdam-West.
Ook persoon in Amsterdam bekogeld met boek
Volgens de woordvoerder “wordt naar de melding gekeken”. Voor zover bekend zijn er geen andere meldingen in Amsterdam gedaan over boekbekogelingen. De politie roept mensen op zich te melden als zij ook zijn aangevallen met een boek.
Journalist en radiomaker Mischa Blok meldde zondagavond dat zij in Utrecht door twee jongens op een fatbike was bekogeld met een boek van Charles Bukowski. Zij liep hierbij twee gekneusde ribben op. De twee keerden om en gooiden het boek nog een keer.
Blok deed aangifte van de aanval met het boek en kreeg van diverse volgers op social media te horen dat ze soortgelijke ervaringen hadden. Bij een incident in Amsterdam zou een van haar volgers een hersenschudding hebben opgelopen.
Meerdere meldingen
De politie Amsterdam kan dit specifieke incident en het letsel niet bevestigen. De politie Midden-Nederland onderzoekt ondertussen “meerdere meldingen” van boekbekogelingen in en rond de Cremerstraat in Utrecht.
Een woordvoerder van de politie Utrecht laat dinsdag weten dat er wordt gezocht naar mogelijke getuigen en camerabeelden van de aanval op Blok. De presentatrice heeft veel ‘lieve reacties’ ontvangen nadat ze door twee jongens op een fatbike was aangevallen. Dat meldt ze op Instagram.