Het einde van het jaar is inzicht en dat betekent ook: tijd voor een lijstje met de Google-resultaten van dit jaar. En ja, die loopt flink uit één.
Van de stemwijzer tot Marco Borsato: we zochten het massaal op.
Google-resultaten
Eind oktober mochten we weer naar de stembussen. De nummer één op de lijst van de google-resultaten is dan ook niet verrassend: de stemwijzer. We wilden ons goed voorbereiden op de Tweede Kamerverkiezing. Maar we waren ook benieuwd naar heel andere onderwerpen, zoals de Labubu of de iPhone 17. Hieronder zie je de gehele top 10 van zoekopdrachten in 2025:
1. Stemwijzer
2. Charlie Kirk
3. Verkiezingen 2025
4. iPhone 17
5. D66
6. Rob Jetten
7. EK Vrouwenvoetbal
8. Labubu
9. Marco Borsato
10. NAVO-top
Ook onze meest gestelde vragen aan Google liet zien dat we ons bezig hielden met de verkiezingen. Zo vroegen we ons massaal het volgende af: ‘Waarom is het kabinet gevallen?’ en ’Tot hoe laat kun je stemmen?’. Van alle bekende Nederlanders werd Rob Jetten dan ook meest gegoogeld.
Ook Suzan en Freek werden veel gegoogeld, net als Martijn Krabbé en de nieuwe vriendin van André Hazes, Noa Braaf. Hieronder zie je de gehele top 10 van zoekopdrachten naar bekende Nederlanders:
1. Rob Jetten
2. Marco Borsato
3. Martijn Krabbé
4. Jeffrey Erens
5. Lidewij de Vos
6. Frans Timmermans
7. Noa Braaf
8. Astrid Holleeder
9. Famke Janssen
10. Suzan & Freek
Internationale bekendheden
Onze zoekopdrachten richtten zich uiteraard ook op het buitenland. Zo waren we benieuwd naar Avicii, Kendrick Lamar en pornoactrice Bonnie Blue. Toch zochten we het vaakst naar de een bekende groep van onze zuiderburen: K3. In oktober gaf de originele groep een reeks concerten. Dat gebeurde nadat ze zestien jaar niet meer samen hadden opgetreden. Hieronder zie je de gehele top 10 van zoekopdrachten naar internationale bekendheden in 2025:
1. K3
2. Andy Byron
3. Bonnie Blue
4. Kendrick Lamar
5. Avicii
6. Greta Thunberg
7. Belle Gibson
8. Bianca Censori
9. Melania Trump
10. Charlie Hunnam
Milou Nagelhout is online-redactiestagiair bij LINDA.nl. Haar journalisitieke passie ligt bij het schrijven van achtergrondverhalen en over maatschappelijke thema’s. Verder is ze dol op reizen en sporten.