Heb je een reis voor de verjaardag van je vriendin betaald, krijg je een dag later een Tikkie van haar. Voor dat ene wijntje van vier euro. De horreur.
Voor de rubriek Tikkie Te Veel spreken we vrouwen met absurde Tikkie-ervaringen. Vandaag vertelt Laika* (21) haar verhaal.
Bedrag Tikkie
€65 Betaalverzoek voor
Sushi en bioscoop Situatie
Mijn vriend had een slippertje gemaakt en wilde het goedmaken met een date. Maar de kosten op zich nemen, ho maar.
Vreemdgaan
“Ik had al een tijdje een relatie met mijn toenmalige vriend toen hij een keer een slippertje maakte. Om goed uit te kunnen leggen hoe het daadwerkelijk zat, stond hij erop dat ik met hem uit eten ging. We besloten voor sushi te gaan en daarna een filmpje te pakken. Omdat ik me intens opgelaten voelde over het feit dat hij alles wilde betalen, stelde ik voor de bioscoop te betalen. Hij zei: ‘Nee, ik betaal wel. Het is makkelijker om straks voor alles bij elkaar een Tikkie te sturen’.
Ik keek hem verbouwereerd aan, maar zei niets. Dit is namelijk iets wat hij vaker had gedaan. Hij wilde altijd de man uithangen en in restaurants de rekening betalen. Achteraf stuurde hij dan altijd een Tikkie. Iets wat ik nooit deed.”
Brutaal
“Na de date stuurde hij inderdaad een betaalverzoek. Het totaalbedrag was 65 euro. Ik vertelde over het ‘voorval’ aan mijn vrienden en familie. Die vonden het hondsbrutaal dat hij me meevroeg nadat hij was vreemdgegaan. En vervolgens ook nog de helft van de rekening liet oppakken.
Ik heb ‘m uiteindelijk wel betaald omdat ik niet moeilijk wil doen om geld. Maar de algemene gedachte die door mijn hoofd ging was: ‘dit is belachelijk’. We hebben het na die avond nog een tijdje geprobeerd, al strandde de relatie kort daarna alsnog.”
*Laika’s naam is gefingeerd. Haar echte naam is bekend bij de redactie.