Een erfenis van een bekende kan spannend zijn: wie krijgt wat? Maar een erfenis kan ook uit onverwachte hoek komen óf vervelende situaties met zich meebrengen.
Daar kan Noor (71) uit Hoogland over meepraten. In de rubriek ‘De Erfenis’ vertelt ze erover.

Noor (71) kon dankzij erfenis haar neef na acht jaar opzoeken: 'Droom die uitkwam'
Symbolische afsluiting
“Ik merk dat het me nog steeds goed doet, dit verhaal”, zegt Noor als ze uitlegt hoe zij en haar twee zussen de erfenis verdeelden na het opruimen van het huis van hun overleden ouders. De drie boekten een week lang een huisje in Biddinghuizen om de allerlaatste spullen te verdelen en op te ruimen. “Een huis leeghalen is niet alleen fysiek werk, maar ook emotioneel. Met het wegdoen van de spullen van mijn ouders, ruimden we ook de materiële ouderlijke verbinding op.”
In dat huisje werd nagedacht, gepraat en verbonden. En er werden spullen verdeeld. De sieraden van hun moeder die niet hun smaak waren, braken ze open om de kralen te verdelen. Daarvan maakten de zussen later alle drie een nieuw sieraad. Borduurwerken van hun moeder werden aan nichtjes gegeven. Het opruimen van het huis werd symbolisch afgesloten met de drie zussen die gezamenlijk de laatste spullen in de container gooiden.
Katy (54) belandde in een familieruzie door de erfenis van haar ouders: 'Ik heb geen contact meer met mijn broer'Lees ook
Bijzondere reis
Aan de erfenis hield Noor ook een geldbedrag over. Daarvan maakte ze een reis. “Samen met mijn partner ging ik een maand naar Indonesië om mijn neef op te zoeken en een rondreis te maken over Java, Sulawesi en Bali. Ik had mijn neef al acht jaar niet gezien, en had altijd de wens om hem nog eens op te zoeken. Dat ik dankzij de erfenis deze reis kon maken, was een droom die uitkwam.” De rest van het bedrag ging in Noors pensioenpot. Ze is zzp’er en bouwt geen pensioen op via een werkgever. “Met het geld van de erfenis kan ik mijn basisbehoeften betalen, dat geeft absoluut rust.”
Het is geen toeval dat Noor elke cent zo bewust uitgeeft. “Ik wil recht doen aan het geleefde leven van mijn ouders. Ik vind dat je zorgvuldig met een erfenis hebt om te gaan. Dat komt ook door mijn opvoeding: mijn ouders hebben hard gewerkt voor hun geld, leefden zuinig en zorgvuldig en steunden goede doelen. Maar ze gunden zichzelf ook leuke uitjes.”
Dat heeft Noor meegenomen: ze gunde zichzelf die reis naar Indonesië en dat mooie sieraad, gemaakt van haar moeders kralen. “Ik wil het niet uitgeven aan alledaagse spullen. Dit geld is gereserveerd voor iets exclusiefs. Ik voel het als mijn verantwoordelijkheid om daar bewuste keuzes in te maken.”
Myrna (37) had nooit de intentie om te trouwen, tot deze erfenis alles veranderdeLees ook














































