In Now Way Back VIPS krijgen de deelnemers de opdracht om een steile berg af te wandelen. En daar ziet Jet de Nijs, weduwe van Rob de Nijs, best wel tegenop.
Want erg veilig is het niet.
No Way Back VIPS
Jet de Nijs zegt in No Way Back VIPS “de mazzel” te hebben dat ze wordt gekoppeld aan acteur Manuel Broekman. Ze heeft er zin in, “maar ik zie er ook wel een beetje tegenop, tegen die losse stenen.” Er wordt gevraagd of ze van tevoren veel heeft getraind, iets wat “een lastige” is volgens de weduwe. “Ik heb natuurlijk jaren gewoon niks gedaan.”
Dat kon volgens haar ook niet. “Ik heb vijf jaar lang echt 24 uur gezorgd. Bij Rob is in 2019 Parkinson geconstateerd en ja, Parkinson is een progressieve ziekte van de hersenen. Dat betekende dat hij heel veel dingen niet meer zelfstandig kon doen en dat ik 24 uur zorg aan hem leverde en gaf.”
“Ik leg de lat altijd hoog voor mezelf neer, anders had ik Rob al lang naar een hospice of zo gestuurd, om het maar heel plat te zeggen”, gaat Jet verder. “Dat zit niet in me.”
In opperste concentratie lopen de duo’s naar beneden, het ravijn in. Daar aangekomen staat ze een nieuwe uitdaging te wachten: over spekgladde stenen langs ijskoud water – of daar doorheen zwemmen – en weer verder komen. En daar wordt Jet óók niet heel blij van. “Als je angst ervaart, ben je maar met één ding bezig: die angst moet weg en ik moet weg van deze plek”, zo legt ze uit.
Onderweg moet ze het touw langs het water vasthouden en grote stappen maken om van de ene steen naar de andere te gaan. “Met daaronder kolkend water, superglad. Ja, echt, gewoon… Voelt een beetje eng.”
Maar: “Ik voel me sterk, ik ben trots op mezelf dat ik dat heb gedaan”, aldus Jet. Haar buddy Manuel is ook trots: “Daarom gaf ik haar ook even een high five. Ik merk wel, als dit dag twee is, dan ga jij het wel heel zwaar krijgen, Jet.”
Jet de Nijs
“Ik zie de mensen voor me een sprongetje maken en ik denk: in godsnaam, hoe doe je dit?”, vertelt de weduwe verbaasd over de barre tocht. “Ik merk dat ik bij iedere stap eigenlijk bang ben om te vallen. Ben bang om iets te breken, ben bang dat er iets met mij gebeurt en dat mijn kind alleen achterblijft… Hij heeft maar één ouder, kan toch niet zo zijn dat ik… Nou, vul maar in.”
Volgens Jet zijn het de risico’s die ze nu eenmaal moet nemen voor No Way Back VIPS. “Ik doe ze wel, maar er zit wel een soort aarzellingetje in elke stap die ik zet. Is dit een veilige stap? Ik merk dat ik een ballast met me meesleep en het wordt tijd om die ballast achter me te laten en verder te gaan.”
‘No Way Back VIPS’ wordt gepresenteerd door Jan Versteegh en is elke donderdag te zien om 20.30 uur op SBS6. Bekijk via deze link de aflevering terug.
Jorieke van Noorloos weet álles van reality-tv. Houdt ze zich daar niet mee bezig, dan duikt ze graag in persoonlijke verhalen, economisch nieuws of reist ze de wereld rond.