Kun je maar geen leuk boek vinden of is jouw leeslijst juist zo lang dat je niet weet waar te beginnen? Goed nieuws: de boekverkopers van Athenaeum & Scheltema tippen voortaan iedere maand drie favorieten.
Deze keer: drie boekentips over verlies.

Kun je maar geen leuk boek vinden of is jouw leeslijst juist zo lang dat je niet weet waar te beginnen? Goed nieuws: de boekverkopers van Athenaeum & Scheltema tippen voortaan iedere maand drie favorieten.
Deze keer: drie boekentips over verlies.
Deze maand staat LINDA. in het teken van ‘Wat niemand ziet’. In deze editie vind je verhalen over verlies, verborgen verdriet en weer verdergaan. Een rijk thema waar boekenkasten over vol zijn geschreven. Deze maand tippen
de boekverkopers van Athenaeum & Scheltema een schitterende roman van Joost Oomen en de zeer persoonlijke memoires over verlies (en doorleven) van twee legendarische schrijfsters: Joan Didion en Arundhati Roy.

In de roman Het paradijs van slapen van Joost Oomen volgen we voor het grootste gedeelte Gerrit Blauw, die besluit dat zijn leven voltooid is en redelijk gelukkig geëuthanaseerd wil worden. Hij stuurt een verzoek naar euthanasiearts Theo Engel. Theo vertegenwoordigt de professionele, ethische en zorgvuldige kant van de euthanasieprocedure. De poëzie leeft op elke pagina van de roman en Oomen zoekt steeds naar het mooie in alle dingen om hem heen, hoe pijnlijk en naar het leven soms ook kan zijn. Gerrit is zijn leven lang met mooie dingen bezig. Oomen beschrijft dit prachtig door de gesprekken tussen Gerrit met zijn grote liefde, Saartje Schaap:
‘Toen kuste ze me, één kus, niet meer. “En het verschil tussen jou en mij”, zei ze, is dat jij een talent hebt om aan het vrolijke en het mooie te blijven haken, en ik aan het mooie én het verdrietige.”’
Aan het einde van deze schitterende roman wil je getroost worden en toch wil je terug de wereld van het boek in. Getroost door de fantasie van Joost Oomen, de enige schrijver die een giraf door de duinen van Terschelling kan laten lopen
Een tip van boekverkoper Lola Storm.
In deze fictieve podcast raken de hoofdpersonen verstrikt in een bedrijf dat mensen tegen elkaar opzetLees ook

Het jaar van magisch denken (The Year of Magical Thinking) is een aangrijpend boek. Het gaat over het eerste jaar na het plotse overlijden van Joan Didions echtgenoot John Dunne. Dat gebeurt terwijl hun dochter Quintana in een coma in het ziekenhuis ligt. Wat Didion meemaakte is eigenlijk niet te beschrijven, maar dat doet ze toch. Schrijven was voor haar een uitweg, de enige manier om haar verdriet te kunnen begrijpen en het verlies te kunnen verwerken.
Het boek is, zoals elke memoir, heel persoonlijk, maar het biedt ook steun voor ieder die ooit een dierbare is verloren. Het boek heeft mij geleerd over de complexiteit van rouw en vooral ook over de veerkracht van de mens. Het is een boek waarvan ik vind dat iedereen het een keer in zijn of haar leven moet hebben gelezen.
Een tip van boekverkoper Lieve van Ommen.

Arundhati Roy, een bekende essayist en romanschrijver, bracht enkele maanden geleden haar memoires uit. Haar romans staan al een tijd op mijn leeslijst, maar deze memoires pakte ik meteen op om te lezen. In haar memoires schrijft Roy over de ingewikkelde relatie die ze met haar moeder heeft, maar verder ook nog over haar leven van kindertijd tot volwassenheid, haar romantische relaties en haar carrière. Dit boek gaat over Roys levensweg door liefde en verlies.
Roy begint het verhaal kort na het overlijden van haar moeder, waardoor je vanaf het begin meegenomen wordt in rouw en verdriet. Vervolgens vertelt Roy verder over haar leven en begint met haar herinneringen over haar moeder als klein meisje. Haar moeder speelde een centrale rol in haar leven tot haar zeventiende, en in deze tijd maakte ze het ergste van haar moeder mee. Ze had een slecht temperament en ging op een harde manier om met haar kinderen. Toch respecteerde ze haar moeder erg en het is ook duidelijk dat de relatie met haar Roy diepgaand heeft gevormd.
In haar memoires schrijft ze niet met wrok of haat. Integendeel, ze vertelt de verhalen over haar moeder en haar eigen leven met zoveel eerlijkheid en kwetsbaarheid dat het soms voelde alsof ik haar vriendin was en naar haar verhalen luisterde. Een prachtig geschreven boek dat ik velen heb aangeraden.
Een tip van boekverkoper Hilal Kocak.
Getipt door boekverkopers: drie boeken die zich afspelen in het mooie, ruige SchotlandLees ook
Is er iets fijners dan eindeloos langs overvolle planken te struinen in een knusse boekhandel? En daarna met het perfecte boek (of vier) naar huis, natuurlijk. Dat kan allemaal bij de zes boekhandels van Athenaeum & Scheltema in Amsterdam en Haarlem. Iedere maand geven hun ervaren boekenverkopers drie verrassende boekentips die aansluiten bij de nieuwe LINDA.
Nog niet uitgelezen? Klik dan hier voor meer boekentips.
Het beste van LINDA. direct in je mail? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.
Deze boeken uit 2025 wil je volgens de LINDA.-redactie écht niet missenLees ook





