Er is een Kamermeerderheid in Nederland om asielzoekers buiten de EU op te vangen. ‘Bijvoorbeeld in Rwanda’.
Een Kamermeerderheid dus. Hier in Nederland. Die alle mensenrechten aan de vieze laars lapt en kwetsbare mensen, die geweld, honger en oorlog ontvluchten op zoek naar een veiliger bestaan, naar een ver land wil sturen waar een dictator heerst en ze geen zelfbeschikking hebben.
Het voorstel komt van Joost Eerdmans van JA21. Eerdmans, dat is de man die meer partijen heeft versleten dan Jeroen Pauw vrouwen. Hij was het ook die met zijn Leefbaar Rotterdam de sociale woningbouw in de uitverkoop deed en daarna de schuld gaf aan migranten.
Maar hij is niet het enige probleem, want zijn misselijke voorstel wordt gesteund door de PVV, FvD, BBB, SGP, Omtzigt, Groep Van Haga, CDA en VVD. Een mooi lijstje om te bewaren en nooit, maar dan ook nooit op te stemmen.
Mensen hebben het recht om zich te verplaatsen, ze hebben het recht om een veiliger heenkomen te zoeken. Na de gruwelen van de Tweede Wereldoorlog besloot het gros van de landen, samengekomen als Verenigde Naties, de mensenrechten vast te leggen. Om ons in de toekomst te beschermen tegen dictators, onderdrukkers, politiek geweld, noem het maar op.
Natuurlijk, die mensenrechten worden dagelijks geschonden, maar we hebben in ieder geval het verdrag als laatste strohalm om regeringen te herinneren aan hun verantwoordelijkheid. Maar daar heeft dit zooitje geen boodschap aan. Ze denken dat als je vlucht voor oorlog, je alles maar te accepteren hebt. Dat je als ongewenste vracht naar een ander land vervoerd mag worden om daar onder slechte omstandigheden te verpieteren.
Zelfs als je vindt dat Europa te vol is en we geen vluchtelingen meer op kunnen nemen, is dit een afschuwelijk idee. Bouw dan maar gewoon een muur om Europa heen, en laat alle schijn varen dat je nog iets van menselijkheid in je hebt. Dan hebben de mensen búiten die muur tenminste nog de keuze om hun koers te bepalen en andere plekken te overwegen. Met dit plan ontneem je hen zelfs dat schrale minimum. Naar Rwanda verscheept worden, betekent nul keus.
En bid, terwijl je die muur bouwt, maar gelijk dat andere landen minder harteloos zijn, wanneer wij hier in het verwende westen op de vlucht moeten.
