Eline: ‘Er belandde sperma in mijn oog, ik heb een week met een rood oog gelopen’
doorHeleen van Royen

doorHeleen van Royen
Heleen van Royen (61) geeft elke maand seksadvies aan lezeressen.
Mijn vriend houdt van experimenteren in bed. Zo vindt hij het heerlijk om over mijn gezicht klaar te komen. Ik vind dat ook spannend, maar laatst belandde er sperma in mijn oog. Ik heb bijna een week met een rood oog rondgelopen. Tegen wie ernaar vroeg, zei ik maar dat het een reactie op mijn mascara was. Naar de huisarts durfde ik niet. Moet ik het mijn vriend voortaan verbieden? Eline
Lieve Eline,
Een spermadruppel in je oog: dat kan de beste overkomen. Ik zal je er een sappige anekdote over vertellen waarbij jouw ervaring verbleekt. Een goede vriend had een seksdate met een man die van eye bukkake bleek te houden. Dat is een fetisj waarbij iemand zijn lading in opengesperde ogen laat belanden. Het zaad kwam dus niet per ongeluk in het oog van mijn goede vriend terecht, maar werd er heel bewust ingespoten. Die date sperde met twee vingers het ene oog open en daarna het andere terwijl hij mikte. Het brandde als een gek en mijn vriend heeft zeker een week met rode ogen rondgelopen. Achteraf kon hij er gelukkig om lachen. Hij vertelde het me in geuren en kleuren en ik mocht zijn eye bukkake belevenis gebruiken om jou te troosten.
Nu de medische kant van het verhaal. Dat je oog geïrriteerd reageert is niet gek, want sperma heeft een andere zuurgraad dan je traanvocht. Het beste is om het oog direct te spoelen als er sperma in is gekomen. Dat kan met lauw water, fysiologisch zout of kunsttranen, al moet je die laatste twee natuurlijk maar net bij de hand hebben. Draag je contactlenzen? Haal ze er dan uit, spoel je oog goed en doe ze pas weer in als het oog rustig aanvoelt. Heel soms kan via sperma in het oog ook een soa worden overgedragen, maar dat gebeurt zeer zelden. Meestal gaat het alleen om een tijdelijke irritatie. Mocht je oog rood blijven en pijnlijk worden, ga je wazig zien of ontstaat er pus, dan natuurlijk even langs de huisarts. Zonder schaamte, want je zult niet de enige zijn die aanklopt met dit euvel.
Het je vriend verbieden, lijkt me overdreven. Laat hem simpelweg beter mikken en knijp je ogen voortaan stevig dicht. Zo doe ik het ook.•
Ook een prangende vraag? Mail heleen@linda.nl
Dit artikel is afkomstig uit LINDA.263 SINGLE LADIES lees hier het hele magazine.
‘Lieve Heleen: ik zou voor mijn verjaardag wel een keer seks met een andere man willen hebben’