Nare geurtjes daarbeneden? Da’s helemaal niet erg, zegt de Canadese gynaecoloog Jen Gunter. En bestrijdt het ook vooral niet met gekke producten.
De arts vindt zelfs dat mannen die zeuren over geuren, gedumpt moeten worden (heeft ze zelf ook gedaan).
Lees ook
Lees ook Melissa (20) heeft geen vaginaal kanaal: ‘Het is een soort kuiltje’
Het hoort erbij
Dokter Gunter benadrukt dat vrouwen zich niet moeten schamen voor luchtjes. Het hoort er nou eenmaal bij. Bovendien laat ze zich kritisch uit over nieuwe trends voor vrouwen om hun vagina te reinigen met bijvoorbeeld een komkommer (…?) of Vick’s Vaporub (ja, echt). “Het brengt de natuurlijke pH-waarde van je vagina in disbalans. Bovendien heb je een grotere kans op infecties en zelfs hiv.”
Zelfreinigende oven
“Ik was ooit aan het daten met een man die losliet dat mijn vagina niet goed rook. Hij was sowieso al een eikel, maar uiteindelijk heb ik ‘m gedumpt. Ik weet zeker dat dit veel meer vrouwen overkomt.” De arts noemt het zelfs een vorm van misbruik. Lekker laten ruiken dus, down under. “Een vagina zorgt wel voor zichzelf. Het is net een zelfreinigende oven.” Mooi, dan eten wij vanavond pizza.
Bobbi Eden gaat voor LINDA.tv op pad met één missie: alles over je vagina bespreekbaar maken:

















