Het bericht dat Marc Overmars zijn functie bij Ajax heeft neergelegd na het versturen van grensoverschrijdende berichtjes is ingeslagen als een bom. Ook in voetbalprogramma ‘VI Vandaag’ werd er uitgebreid bij stilgestaan.
Johan Derksen en René van der Gijp – beiden toch al niet bekend om hun subtiliteit – wonden er geen doekjes om.
“Je moet jezelf ook wel een beetje overschatten, dat je als dik propje meerdere jonge dames gaat lastigvallen”, aldus Johan Derksen. De voetbaljournalist vraagt zich ook af of je als vrouw niet direct op zo’n man af moet stappen als je een ‘dickpic’ opgestuurd krijgt. “Je moet zeggen: wat ben je voor een klootzak?”
Het is volgens Derksen lastig te bepalen waar de grens ligt tussen ondeugende mailtjes en grensoverschrijdende mailtjes. Maar als het om foto’s van piemels gaat is het volgens hem zo klaar als een klontje. “Als je er als vrouw niet van gediend bent, moet je het meteen afkappen. Eigenlijk als je lef hebt, stap je naar Marc Overmars en zeg je: hier ben ik niet van gediend”, mansplainde Derksen.
Ook Van der Gijp zei geschrokken te zijn van de berichten. Hij had het idee dat het ‘alleen om appjes’ ging, maar dat blijkt niet zo te zijn. “Ik dacht wel: dat is een grens die je overgaat, als je je geslachtsdeel gaat sturen naar vrouwen.”