In Ierland is abortus nu nog strikt verboden en loop je zelfs het risico op een celstraf. De Ierse regering gaat dit jaar echter een referendum organiseren voor de legalisering.
Als het referendum wordt goedgekeurd zal het land een veilig en legaal abortusbeleid kunnen invoeren, begeleid door een arts, aldus de premier Leo Varadkar.
Lees ook
Vrouwenrechtenorganisaties starten petitie voor abortuspil bij huisarts
Streng verboden
Het referendum zal eind mei plaatsvinden en gaat niet over het invoeren van een nieuwe wet, maar over het afschaffen van het achtste amendement van de Ierse grondwet. Dit amendement houdt in dat een ongeboren kind evenveel recht heeft als de moeder, wat abortus streng verboden maakt. Nu is abortus alleen mogelijk wanneer de moeder in levensgevaar is. Vrouwen die illegaal tóch hun zwangerschap afbreken, lopen het risico op een celstraf van veertien jaar.
Nieuwe wet
Als het referendum wordt goedgekeurd zal er mogelijkheid komen voor een nieuwe wet die abortus mogelijk maakt tot de twaalfde week van de zwangerschap. Hier zullen wel strenge voorwaarden aan verbonden worden.
Triest
Varadkar zegt te pleiten voor een verandering in de wet. “Het is triest dat vrouwen naar het buitenland reizen om daar abortus te laten plegen. Dat moet niet nodig zijn.” Ook op Twitter deelt hij openlijk zijn mening.
The question has to be a Yes or No one; do we reform our abortion laws or not? I will advocate for a Yes vote. My own views on abortion have evolved over time. Life experience does that. As Minister for Health I became convinced abortion had no place in the Constitution.
— Leo Varadkar (@LeoVaradkar) January 29, 2018
Bij deze Ierse vrouw werd abortus geweigerd, ook al liep haar baby gevaar.
Nog meer video’s zien?
Meld je aan bij LINDA.tv voor nog meer video’s en originele LINDA.tv-programma’s.

















