Hevige moessonregens hebben sinds juni al 1673 mensen het leven gekost in India. Het is het heftigste regenseizoen in 25 jaar.
Zware moessonregens in India kosten al bijna 1700 mensen het leven
Dat hebben de Indiase autoriteiten dinsdag bekendgemaakt.
Moessonregens
Het gevaar komt vooral van gebouwen en muren die instorten vanwege de hevige regenval en overstromingen. Het regenseizoen duurt normaliter van juni tot en met september, maar in India verwachten ze nu dat de moesson dit jaar nog tot in oktober doorgaat. Er is nu al tien procent meer regen gevallen dan gemiddeld in de afgelopen vijftig jaar.
Lees ook
Opnieuw meer dan veertig doden door zware stormen in India
Maharashtra
In de westelijke staat Maharashtra staat het dodental al op 371: het hoogste van het land. Maar ook de noordelijke staten Uttar Pradesh en Bihar krijgen het zwaar te verduren. Sinds afgelopen vrijdag zijn daar al 144 mensen om het leven gekomen. In Patna, de hoofdstad van Bihar met 200 miljoen inwoners, lopen mensen tot hun middel in het water om boodschappen te kunnen doen.