Duizenden mensen, zon, alcohol: tijdens Koningsdag in Amsterdam leidde deze mix tot meerdere incidenten. Op sociale media circuleren inmiddels filmpjes waarop te zien is hoe mensen in het openbaar seks hebben.
Politie onderzoekt incidenten Koningsdag in Amsterdam: vermoedelijke verkrachting, wildplassen en geweld
Of zij zich bewust waren van het feit dat ze werden gefilmd, is onduidelijk. Evenmin is duidelijk of alle seksuele handelingen vrijwillig waren.
Koningsdag
Op een van de beelden is te zien hoe een man midden op de dag seks heeft met een vrouw tussen twee geparkeerde auto’s, terwijl voorbijgangers langslopen. De beelden worden massaal gedeeld via WhatsApp en X. Er gaan verhalen rond dat de man zonder toestemming seks zou hebben gehad met de vrouw, die mogelijk niet meer bij bewustzijn was.
De Amsterdamse politie bevestigt dat zij de beelden kent en een onderzoek is gestart. Een woordvoerster laat weten: “Wij zijn op zoek naar getuigen en vragen hen om contact met ons op te nemen via 0900-8844.”
Naast deze schokkende beelden circuleren er ook filmpjes van stellen die – voor zover zichtbaar – vrijwillig seks hebben, evenals beelden van meisjes die wildplassen en daarbij – vermoedelijk tegen hun zin – halfnaakt gefilmd worden. Het maken, delen en verspreiden van zulke beelden is strafbaar.
Incidenten
Verder verliep de dag op meerdere plekken in de stad onrustig. Op de Albert Cuyp moest de Mobiele Eenheid ingrijpen bij rellen, waarbij ook een politiepaard gewond raakte. Tijdens Koningsnacht vond er een steekpartij plaats op de Prinsengracht, waarbij drie mannen zwaargewond raakten. De politie is nog op zoek naar een groep van zo’n vijftien jongeren, vermoedelijk 17- en 18-jarigen, die betrokken zouden zijn geweest.
Op Koningsdag zelf raakte een omstander zwaargewond op de Bloemgracht, vermoedelijk nadat hij probeerde in te grijpen bij een vechtpartij. De steekpartij vond rond 21.00 uur plaats.
Update
De twee personen die zijn gefilmd tijdens Koningsdag in Amsterdam terwijl zij seks lijken te hebben kennen elkaar, meldt de politie. Ook is bij de politie bekend wie de twee zijn. Zedenrechercheurs onderzoeken nu of er sprake is van verkrachting.
