Op vliegbasis Leeuwarden zijn twee gewonden gevallen door een F-16-ongeluk. Het Belgische gevechtsvliegtuig reed bij het starten tegen een gebouw aan de overkant aan.

Twee gewonden door F-16-ongeluk op vliegbasis Leeuwarden
De piloot is naar het ziekenhuis in Leeuwarden gebracht. Ook een werknemer in een technische ruimte raakte gewond.
F-16-ongeluk
De werknemer is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel, laat een woordvoerder weten. Het is onduidelijk hoe de piloot – die zijn schietstoel gebruikte – eraan toe is. Op Twitter meldt de Koninklijke Luchtmacht dat geen sprake is geweest van brand of een explosie.
UPDATE INCIDENT: bij het opstarten vanmorgen is een F-16 een tegenoverstaand gebouw ingereden. Daarbij zijn twee mensen gewond geraakt. De vlieger heeft zichzelf in veiligheid kunnen brengen. Er is geen brand en ook geen explosie geweest.
— Koninklijke Luchtmacht (@Kon_Luchtmacht) July 1, 2021
De Belgische defensieminister Ludivine Dedonder bevestigde eerder op de ochtend al dat het om een Belgisch toestel gaat. “De minister laat zich minuut per minuut informeren over de situatie”, aldus haar woordvoerder.
Onderzoek
De Onderzoeksraad voor Veiligheid laat weten een verkennend onderzoek uit te voeren naar aanleiding van het incident. Dat melden ze op Twitter.
De #Onderzoeksraad is op weg naar Leeuwarden voor een verkennend onderzoek naar de F-16.
— Onderzoeksraad (@Onderzoeksraad) July 1, 2021
Lees ook
F-16 van Noorse luchtmacht redt leven van hartpatiënt