Op vrijdag 12 oktober heeft de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) samen met de NVWA en de politie twee kleine apen uit een woning in Zeeuws-Vlaanderen gehaald.
Het bruine kapucijnaapje en witoorpenseelaapje waren volgens de bescherming in ‘ogenschijnlijk goede conditie’ en werden als huisdier gehouden, maar dat is in ons land verboden. De eigenaar had de aapjes in het buitenland gekocht en wist niet dat het verboden was om ze in Nederland als huisdier te houden. ‘Ze verzorgde ze als echte huisgenoten, zo had een van de aapjes bijvoorbeeld een luier aan.’ De diensten vonden de dieren nadat ze een melding hadden binnengekregen.
De Dierenbescherming schrijft dat de apen strafrechtelijk in beslag zijn genomen en zijn overgebracht naar een passende opvang. ‘Het is nu aan justitie om te bepalen wat er verder met de aapjes gaat gebeuren. De eigenaar kan een proces-verbaal tegemoet zien.’