Van een retestrakke planning tot go with the flow, elke dag uit eten tot afhaalchinees op de bank, een rampzalige date of juist volop me-time. In ‘De week van’ bespreken we de week van een bekend persoon.
Deze week zijn dat er twee: waterpolosters Brigitte Sleeking (26) en Maartje Keuning (26), live vanuit Parijs – waar hun eerste week Olympische Spelen er met Oranje bijna op zit.
Jullie week in één woord?
“Dat lukt eigenlijk niet. Mogen het er twee zijn?”, begint Maartje (op de foto rechts). “De week begon met veel prikkels en ontdekkingen. Je hebt nog geen wedstrijden, het dorp stroomt vol, er gebeurt veel om je heen, je bent je plekje aan het zoeken. Na drie dagen wordt het dan eindelijk iets rustiger en konden we ons focussen op trainen en de wedstrijden.”
“Dus eigenlijk is het woord van de eerste helft van de week ‘prikkels’ en de tweede helft ‘focus'”, besluit Brigitte.
Inmiddels is er dus meer rust in de tent. Hoe bevalt het olympische dorp?
Brigitte: “Het is een van de tofste dingen die je kunt meemaken. Het gevoel dat je hier met allemaal andere sporters bent, laat wel een indruk achter. Sta je opeens met Serena Williams in de eetzaal.”
Maartje: “Laatst zagen we voormalig NBA-basketballer Pau Gasol lopen, van wie we echt fan zijn. Ja, dan ben je wel starstruck. We durfden eerst niet om een foto te vragen, maar hebben het toch gedaan. Maar natuurlijk zijn onze eigen sporters van TeamNL ook tof om mee samen te zijn. Het is heel speciaal om te beseffen dat je daar zelf bij hoort.”
Neem ons eens mee in dat dorp.
“Het bestaat uit meerdere appartementencomplexen”, begint Brigitte. “Vrijwel ieder land heeft z’n eigen gebouw, behalve de kleinere landen: die delen er een. Ons team heeft de tweede etage van het TeamNL-gebouw, met in totaal drie appartementen. Wij twee zijn roomies.”
De tekst gaat verder onder de foto.

Maartje: “Elke ochtend lopen we over de Seine naar de eetzaal om te ontbijten. Er zijn in totaal twee eetzalen waar je zóveel keuze hebt, van een Aziatische afdeling tot Frans of alles daartussen. De eerste dag schepten we ons bord met zo veel random dingen vol, dat we echt dachten: wat zijn we aan het doen? Dat doen we nu anders. Via een app waarop het menu staat stellen we vooraf samen wat we gaan eten en lopen we dus gerichter rond. We eten met het hele team en meeten elke dag aan dezelfde tafel die we hebben geclaimd.”
Brigitte: “En nee, het eten is niet zo slecht of smakeloos zoals rondgaat.”
Klinkt als een best lekkere all inclusive.
“Bijna wel. ja”, lachen ze. “Maar los hiervan heeft TeamNL het ook heel goed geregeld. Er hangt een groot scherm waar alle sporten op te zien zijn, er staat een cute Photo Booth en fietsen die we mogen pakken. Bij een barista-kar kan je de hele dag goede koffie bestellen. Fijn, want die vind je hier verder niet.”
En hoe zit het met de kartonnen bedden?
Maartje: “Ja, die zijn… hard. Gelukkig zijn er vanuit TeamNL toppers geregeld, dat scheelt al een hoop. Maar zonder slaapt het niet lekker, nee.”
Het ging rond dat ze anti-seks zouden zijn.
Brigitte: “Haha, ja, dat hoorden wij ook. Geen idee of het zo is.”
Komt er nog juice vanuit het olympisch dorp?
“Nog niet, maar misschien aan het einde wel. Op de laatste avond zullen de meeste dingen gebeuren”, zegt Brigitte. Maartje: “Bij de vorige Spelen in Tokio mocht natuurlijk niets vanwege covid, dus wie weet halen ze het nu in. Jullie mogen ons na de laatste avond weer bellen.”
Goed, terug naar waar jullie voor in Parijs zijn: de sport. Jullie hebben woensdagavond bij de derde poulewedstrijd helaas niet gewonnen, maar wel een punt gepakt. Hoe beleven jullie zo’n wedstrijd?
Maartje: “Niet anders dan normaal qua spanning, hoewel je die de eerste dag misschien wel iets meer voelt. Het stadion is supergroot hier, wat we niet gewend zijn, met veel Nederlandse fans. Die support doet echt iets met je. Normaal zijn het alleen waterpolofans, tijdens zo’n Olympische Spelen merk je dat er mensen op afkomen die ook andere sporten willen ontdekken. Én dat ze enthousiast zijn over waterpolo.”
Brigitte: “Aan het begin van de wedstrijd wordt je naam geroepen en kom je in je eentje het podium op. Dat geeft wel een extra adrenalinekick. Als je dan ook nog het volkslied hoort, zoals op de Olympische Spelen, krijg je wel kippenvel. En toen koning Willem-Alexander en Máxima kwamen kijken al helemaal. Ze stonden echt récht tegenover ons toen we het volkslied aan het zingen waren.”
Hebben jullie ze gesproken?
Brigitte: “Ja, achteraf maakten ze een praatje. Dat ze zo meeleven en daar de tijd voor vrijmaken is echt bijzonder, ook om te zien hoe enthousiast ze zijn. Ze staan echt superhard mee te juichen. Na de wedstrijd zeiden ze dat ze waterpolo heel leuk vinden en Amalia liet los dat ze helemaal opging in het spel en bij vlagen zelfs kritisch was op de scheidsrechters. Heel grappig.”
Wat kan er volgende week beter?
Maartje: “Nou, de poulefase liep nog niet helemaal vlekkeloos, dus er valt nog genoeg te verbeteren. Dus hoe we spelen kan volgende week zeker beter.”
Tot slot: wat nemen jullie mee het weekend in?
Brigitte: “Goede hoop natuurlijk, en een positieve mentaliteit. Hopelijk nemen we dan op 10 augustus goud mee naar huis.”
