Een citytrip naar Parijs is always a good idea en met de trein of auto ben je er zo. Ga je voor het laatste? Let dan effe op. Een aantal dingen zijn veranderd en zó voorkom je een boete.
Citytrip naar Parijs op de planning? Let dan híer op (want je wil geen boete)
Die moneys kun je veel beter spenden aan een Aperol Spritz bij Le Bistrot, dan aan een boete, toch?
Citytrip Parijs
De auto is volgeladen met leuke fitjes en het feest kan beginnen. Binnen een paar uur sta je in de hoofdstad van Frankrijk, maar let goed op als je Parijs binnenrijdt. Het een en ander is namelijk veranderd. Zo mag je sinds oktober 2024 niet sneller dan vijftig kilometer per uur rijden op de ringweg, en moet je vanaf nu oppassen als je op de linkerbaan rijdt.
Want dat mag niet meer zomaar, tijdens de spits (maandag tot en met vrijdag, van 07.00 tot 10.30 uur en van 16.00 tot 20.00 uur). Rijd je alleen? Dan kan je linkerbaan gas wel vergeten. Op die momenten is de rijbaan alleen voor carpoolers, taxi’s, hulpdiensten en openbaar vervoer. Dit gaat vanaf 2 mei in en er zal op gehandhaafd worden. Je krijgt een boete van 135 euro als je je er niet aan houdt (dat is dertien keer een lekkere cocktail!).
Niet alleen rondom Parijs is deze linkerbaanregel; ook op delen van de A1 en A13. Het is niet te missen of je als solorijder nu wel of niet links mag rijden; er verschijnt een verlichte, witte ruit op de borden boven de weg als het geldt. Als deze verdwijnt, mag iedereen er weer op rijden.
Tol betalen
Als je wil roadtrippen naar onze Franse onderburen moet je ook altijd rekening houden met de tol die je betaalt – die is dit jaar met zo’n 0,92 procent verhoogd. Op meerdere plekken is nu het ‘free flow’ systeem, waardoor je niet meer hoeft te stoppen bij de tolpoortjes (en dus niet meer zo lang hoeft te wachten, yay). Nummerborden worden automatisch geregistreerd; dat gaat via een tolbadge. Heb je die niet? Dan kun je je registreren via een website, die aangegeven staat langs de weg.
