We spraken schrijver Anke Laterveer vorige week over de bruidsjurk die ze aanbood aan ‘dikke mensen’. Goed nieuws: De Jurk heeft een eigenaar gevonden.
Eigenlijk meerdere eigenaren, want Anke geeft de jurk aan een winkel die bruidsjurken uitleent aan mensen met een minimum inkomen.
Lees ook
Schrijver Anke Laterveer (37): ‘Is er toevallig iemand die ook dik is en in 2018 gaat trouwen?’
‘Iemand die ook dik is’
Even terug naar vorige week, toen Anke net voor kerst haar trouwjurk aanbood via Twitter. ‘In het kader van de kerstgedachte: is er toevallig iemand die ook dik is en in 2018 gaat trouwen, maar nog geen jurk heeft? Je mag de mijne hebben.’ Haar bericht bleek een schot in de roos. Zo liet ze in een update weten dat er zeker geïnteresseerden waren.
https://twitter.com/ankelaterveer/status/945657784774942721
Tweede leven
Aan LINDAnieuws vertelde Anke waarom ze de jurk zo graag aan iemand anders wil schenken. “Het duurde een maand of vier voor ik de perfecte jurk gevonden had. Ik ben dik en klein, en dat maakt het heel lastig om een perfect passende jurk te vinden.” En met schenken, bedoelt Anke ook echt schenken: “De jurk gaat gratis weg, want waarschijnlijk moet hij eerst nog versteld worden én even langs de stomerij en dat kost ook al geld.”
Nieuwe eigenaar gevonden
En dat laatste gaat nog wel vaker gebeuren met De Jurk, want Anke maakt niet één iemand blij, maar véél meer mensen. Dat laat ze in een follow-upbericht weten, want wat blijkt: De Jurk wordt geschonken aan een winkel waar bruidsjurken worden uitgeleend aan minima. ‘Zo kunnen hopelijk vele vrouwen prachtig trouwen’. Ook over een eventuele winst door De Jurk is nagedacht, want extra opbrengsten worden gedoneerd aan een project in Kenia.
https://twitter.com/ankelaterveer/status/948105652102197248