Ja, er komen broeierige dagen aan. Wat heet, er is zelfs een hittegolf voorspeld. Logisch dat we allemaal onze ventilator van zolder halen, maar dat is niet zonder risico.
Dat zegt het Rode Kruis.

Rode Kruis waarschuwt voor gebruik ventilator vanwege corona
Ventilator
Volgens de hulporganisatie kan een ventilator prima worden gebruikt binnen één huishouden, maar is het verstandig om in gemeenschappelijke ruimtes, zoals kantoren en cafés, op een andere manier voor verkoeling zorgen. Voorzover dat mogelijk is, natuurlijk.
Het Rode Kruis doet de oproep omdat nog onduidelijk is of het gebruik van een ventilator de kans op besmetting van het coronavirus verhoogt. “Kwetsbare ouderen, chronisch zieken en mensen met overgewicht moeten extra alert zijn. Zij zijn vatbaarder voor hitte, maar lopen óók risico om ernstig ziek te worden als ze corona krijgen. In deze tijd willen we mensen waarschuwen om goed na te denken waar ze verkoeling zoeken en hoe”, aldus Yvonne Breedijk, projectleider hitte bij de hulporganisatie.
Rode Kruis
Volgens Breedijk is het voor risicogroepen verstandig om de komende dagen openbare ruimtes te vermijden, als daar een ventilator aanstaat. Ook hoopt het Rode Kruis dat iedereen in deze tijd “extra goed op elkaar let”, aldus Breedijk.
“Ga na of de ander genoeg drinkt, of het huis niet te warm wordt en bied eventueel hulp aan om mensen te ontlasten, zoals door het doen van boodschappen.”
Lees ook
Hallo warme zomer: deze week staat in het teken van zon, zee en eh, zweet
Tropische dagen op komst
De temperatuur loopt komende dagen flink op. Vrijdag wordt de warmste dag. Dan kan het plaatselijk zo’n 35 graden worden. In het weekend zijn buien voorspeld. De temperatuur zakt dan naar zo’n 20 graden.