Op de laatste dag van het WK afstanden in de Amerikaanse stad Salt Lake City pakte Nederland maar liefst drie keer goud.
Ireen Wüst en Kjeld Nuis wonnen zondag goud op hun 1500 meter.
Goud
En Jorrit Bergsma wist in een tamelijk chaotische wedstrijd, waarbij de kopgroep vooruit bleef, eerste te worden tijdens de massasprint. In de slotronde schaatste hij iedereen voorbij. “Ik moet gewoon een zware koers hebben en dit verliep perfect. In de laatste ronde was het erop en erover”, zei hij tegen de NOS.
https://www.instagram.com/p/B8pUK3AFZc4/
https://www.instagram.com/p/B8p29LtJQAl/
Ook Wüst is heel blij met de winst. “Ik had voor mijzelf zoveel spanning gezet op deze dag en ik wilde zo graag vandaag goed zijn. Als het dan lukt, dan is er wel de ontlading”, aldus de schaatser. Nuis, die het NK en EK afstanden miste vanwege een griep en dankzij een aanwijsplaats van de schaatsbond mee mocht doen in Salt Lake City, reageert uitzinnig na de winst.
Nuis: “Ik denk dat ik heb laten zien dat ik wedstrijdfit ben. Zo lekker, hier heb ik echt heel hard voor gewerkt. Ik ben echt megablij dat ik vandaag gewonnen heb”, aldus de schaatser tegen de NOS.