Het roer, de romp en de ankers van de onderzeeër. De Indonesische marine geeft beelden vrij van de wrakstukken van de vermiste onderzeeër die op de zeebodem liggen.
Zondag werd bekend dat de duikboot is gevonden op zo’n achthonderd meter diepte.
Onderzeeër
De 53 bemanningsleden zijn overleden, maakte maarschalk (bevelhebber) Hadi Tjahjanto tevens bekend. De duikboot KRI Nanggala-402 verdween woensdag tijdens een oefening op zo’n 95 kilometer van de kust van Bali.
Het gebeurde tijdens een oefening van een torpedo-aanval. Bij de zoektocht naar de bemanning kreeg Indonesië hulp van andere landen.
Tekst gaat verder onder de foto’s.
De onderzeeër werd in de dagen daarna gelokaliseerd. Maar er was nog enige twijfel over of het daadwerkelijk om het bewuste vaartuig ging.
De zestig meter lange onderzeeër van Duitse makelij werd zondag op een diepte van ruim achthonderd meter gevonden met behulp van een duikrobot. Het wrak bleek in drie stukken te zijn gebroken.
Bewijs
“Met dit authentieke bewijs kunnen we bevestigen dat de KRI Nangala-402 is gezonken en dat alle 53 matrozen zijn omgekomen”, zei Tjahjanto zondag in een persconferentie.
Omdat eerder al wrakstukken en spullen uit de onderzeeër waren aangetroffen, was al duidelijk dat de onderzeeër in ernstige problemen was geraakt. Daarnaast was er geen kans meer op overlevenden, want de voorraad zuurstof aan boord was zaterdagochtend al op.
Tragedie
De Indonesische president Joko Widodo bracht voor de aankondiging van de legerleiding zijn condoleances over aan de nabestaanden van de bemanning.
“Alle Indonesiërs uiten ons diepe verdriet over deze tragedie, vooral tegenover de families van de bemanning”, liet de president weten.