Schrijver en kunstenaar Jan Cremer heeft de Amsterdamse Frans Banninck Cocq-penning ontvangen. De onderscheiding werd hem overhandigd vanwege zijn bijdrage aan het culturele leven in de hoofdstad.
Locoburgemeester Rutger Groot Wassink overhandigde de penning dinsdag in de ambtswoning aan de Herengracht. De penning is een onderscheiding van de stad Amsterdam en wordt verleend aan Amsterdammers die zich ten minste twaalf jaar bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt op cultureel, maatschappelijk of economisch gebied.
Volgens hem is het feit dat Cremer zich nooit iets aantrok van conventies datgene wat hem groot heeft gemaakt. Daarmee is Cremer ‘een voorganger en pleitbezorger van het vrije Amsterdam zoals we dat nu kennen en waar iedereen welkom is.’
Lees ook
Actie ‘Doe Mee Met je AOW’ haalt miljoen euro op voor cultuursector