In de rubriek Kind aan Huis nemen we elke week een kijkje bij een bekende vader of moeder. We gluren binnen in de kinderkamer(s) en speelhoek en vragen hoe zij hun interieur én hun gezin draaiende houden. Inclusief slimme oplossingen, favoriete items en de eerlijke waarheid achter een huis met kleine kinderen.
Volg jij LINDA.mini al op Instagram?
Want hoe zorg je ervoor dat speelgoed niet het hele huis overneemt? Welke spullen kun je écht niet missen? En hoe combineer je praktisch met mooi?
Maar ook: welke spullen hebben een bijzonder verhaal, wat is het absolute pronkstuk in de kinderkamer en wat heeft de komst van je kinderen je huis juist gebracht? Deze week kijken we thuis bij piloot en oprichter van MyRoyalKids Julia Feenstra, moeder van Flynt (6) en Filipa (5).
Hoe zou je jullie woning omschrijven?
“Wij wonen nu twee jaar op Ibiza, in een Spaanse finca met stenen muren en hoge houten plafonds. Wat er al stond, was een oude houten palletkachel. Die vind ik heel gezellig. Het is echt zo’n Spaans huis met een kleine moderne twist, maar we hebben de authentieke uitstraling zoveel mogelijk behouden. Het is een romantisch, warm en gezellig huis, met openslaande deuren en een prachtig uitzicht. Het enige wat we hebben veranderd, is de typische Spaanse tegelvloer. Die hebben we vervangen door een gietvloer. Mijn man, die binnenhuisarchitect is, gaat over het interieur. Alles wat ik koop, moet weer terug. Ik mag van hem helemaal niets doen aan het interieur. Dat heb ik inmiddels opgegeven.

We leven vooral buiten. Het huis is niet heel groot, maar dat vind ik juist leuk en gezellig. We hebben een woonkamer, een keuken en daaromheen de slaapkamers. De kinderen hebben allebei hun eigen kamer. Omdat het huis vrij klein is, hebben we de garage ernaast omgebouwd tot een gastenkamer. De kinderen gebruiken die ook als speelkamer; daar staat al hun speelgoed. Ze zijn gek op Magna-Tiles en houten treinen van BRIO. We hebben ook gevlochten Spaanse manden waarin we het speelgoed opbergen. Mijn kinderen helpen mee met opruimen. Het verbaast me hoe goed ze dat doen.”
Hoe zien de slaapkamers eruit?
“Mijn dochter heeft een kleine, maar fijne kamer. De muren zijn beige-wit, waardoor het lekker rustig oogt. Ze heeft een bed met een tentje erboven, met balletjes langs de rand waar lichtjes in zitten. Daar valt ze altijd heerlijk mee in slaap. Het bed is van Lifetime Kidsrooms. Er hangen verder pastelkleurige vlaggetjes en ze heeft een nachtlamp met glitters van Djeco Ook ligt er een klein, pluizig kleedje van [merk navragen]. Verder staat er een vintage bureau. Het blad kun je omhoogklappen en daaronder zitten al haar tekenspullen.

Er staan veel leesboeken. Ze is gek op de boeken van Rachel Bright en Jim Field, allemaal verhalen met een levensles, zoals De walvis wilde meer en Lars de dwarse dromedaris. Ook haar wekker is heel leuk: het is een blauwe slak van Alecto die ’s nachts blauw is en ’s ochtends oranje wordt als ze moet opstaan. De tijd staat er ook op, zo leren ze meteen klokkijken.


Haar pronkstuk is een dromenvanger. Die helpt tegen enge dromen, waar ze nog weleens last van heeft. Van haar oma heeft ze ook een schilderij gekregen waarop mijn dochter op een dinosaurus zit. Ik vind het verschrikkelijk, maar zij vindt het geweldig.

De kamer van Flynt is iets groter. De muren hebben dezelfde kleuren als die van zijn zus. Hij heeft een stapelbed van Lifetime Kidsrooms, met beneden een twijfelaar en boven een eenpersoonsbed. Ook bij hem hangt een lichtslinger met balletjes, maar dan in beige en donkerblauw. Verder heeft hij een pluizig vloerkleed en een vintage bureau. En twee kasten.

Een van zijn dierbaarste bezittingen is een antiek miniatuurschip in een glazen kastje. Dat heeft hij samen met zijn tante, mijn zus, op een markt gekocht. Hij heeft het helemaal zelf betaald, van zijn eigen geld. Ook hebben we voor Vaderdag ooit onze handen in gips laten gieten en dat aan mijn man gegeven als een soort beeld. Mijn zoon vond dat zo mooi dat hij het zelf wilde houden.”
Wat is jouw beste tip voor het inrichten van een kinderkamer?
“Mijn dochter heeft een heel kleine kamer, maar dat is helemaal niet erg. Het is misschien wel het leukste kamertje van het huis. Soms lig ik bij haar in bed tot ze in slaap valt. Dan lig ik daar en voel ik me helemaal fijn. Ik kan me goed voorstellen dat een kind dat ook zo ervaart: wat een knusse kamer. Een kast, een bed en een tafeltje zijn eigenlijk al genoeg. Ze spelen toch vaak in de woonkamer, de keuken of buiten. Een kinderkamer hoeft dus helemaal niet groot te zijn. Mijn tip is: kies leuke accessoires en ga voor een fijn, knus bed. Het is belangrijk dat kinderen zich prettig voelen in hun eigen bed.”

Zijn er nog leuke merken of winkels die je kunt tippen?
“Hier op Ibiza ga ik gewoon naar de speelgoedwinkel. Ik heb namelijk niet eens een adres waar post kan worden bezorgd. Ik voel me soms alsof ik in de prehistorie leef. Onze post komt aan bij een postpunt en die moet ik dan eens per week ophalen. Als ik iets bestel, laat ik het nog op ons Nederlandse adres bezorgen. Mijn man gaat voor zijn werk namelijk nog vaak terug en neemt het dan mee. Wat hier wel zit, is Zara Home. Daar ga ik dus graag naartoe.”
Interior Junkie Elisah Jacobs tipt de mooiste opbergmanden: 'Echt een item dat je bewaart voor je toekomstige kleinkinderen'
Shop hieronder een aantal van de favoriete producten van Julia.
Magic-Tiles

Montessori speelgoed, € 37,50
Lars de dwarse dromedaris

Boek, € 12,99
hier te koopDjeco

Nachtlampje, 54,99
hier te koopLINDA. ontvangt een commissie wanneer je iets aanschaft via een affiliatelink op onze site.
Niets missen van LINDA.mini? Schrijf je in voor de wekelijkse nieuwsbrief.

















