Maya* (23) woont in Tilburg, werkt in de horeca en studeert journalistiek. Relatiestatus: anderhalf jaar met haar vriend. Bedpartners: twaalf. Favoriete standje: ‘Soms doggy, soms bovenop, soms onderop. Ligt aan het moment.’
In de rubriek Sekspraat geeft journalist Milou Deelen je een kijkje in het seksleven van de meiden van LINDA.meiden.
Ben je tevreden met je seksleven?
Maya: “Ik ben redelijk tevreden. Ik vind het fijn dat er bij mij en mijn vriend geen druk op de seks ligt. Als we het vijf dagen niet hebben gedaan, voelen we allebei geen druk dat we het nú moeten doen. Soms doen we het een keer in de week, soms drie. Het draait niet om frequentie. Ook vind ik het fijn dat we goed naar elkaar luisteren. Als iets niet fijn is, voelt hij dat meteen aan en vraagt-ie: was dit niet fijn?
We luisteren naar elkaars wensen en grenzen. Waar ik minder tevreden over ben, is dat ik soms spanning mis. Omdat we nu ander halfjaar samen zijn, wordt de seks een beetje voorspelbaar. Er mag van mij wel meer ontdekt worden. We hebben weleens met een drankje op in bed aan elkaar gevraagd: wat zou je ervan vinden om samen een speeltje te proberen? Maar dat hebben we nog niet doorgezet in actie. Ik weet eigenlijk niet waarom niet, het is gewoon niet meer ter sprake gekomen.”
Hoe ziet een vrijpartij er meestal uit bij jullie?
“We hebben een paar vaste standjes en handelingen. Het begint met zoenen, vaak beft hij mij dan, dan ga ik op hem zitten of we doen missionaris. Vaak komt hij als eerste klaar en daarna ben ik aan de beurt – dan beft-ie me klaar. Van alleen penetratie krijg ik zelden een orgasme.”
Absolute afknapper?
“Egoïsme, waarbij iemand alleen aan zijn eigen genot denkt. Alleen maar beuken, stoten, van het ene naar het andere standje en dan klaar. Dat heb ik gelukkig niet in mijn relatie, maar dat heb ik hiervoor wel meegemaakt. Tijdens onenightstands dacht ik dat het egoïsme erbij hoorde. Dat maakte me bang voor mijn seksleven in de toekomst. Ik dacht: als het egoïsme een standaardding is, dan weet ik niet of ik wel seks wil. Ook vroeg ik me af hoe iedereen seks zo fijn kon vinden? Zo fijn vond ik het niet. Maar toen ontmoette ik mijn vriend. De eerste keer dat ik met hem naar bed ging, vroeg hij bij alles of ik het fijn vond. Ik dacht: dus fijne seks kan toch. Door mijn vriend kreeg ik weer hoop.”
Eerste keer seks?
“Op mijn zestiende met mijn middelbareschoolcrush, het was in mijn ouderlijk huis nadat we op stap waren geweest. We wisten allebei niet wat we deden, het was klungelig. Maar ik heb er geen spijt van dat het met hem was. Ik vraag me weleens af of we het fijn vonden of dat we vooral ontmaagd wilden worden? Een beetje van beide, denk ik. Het was een soort packagedeal.”
Hou je van dirtytalk?
“In het begin van mijn relatie vond ik dat naar. Als mijn vriend dan iets geils zei, dacht ik: wat zeg jij tegen mij? Daar werd ik ongemakkelijk van. Tegenwoordig vind ik het vies als hij iets zegt, maar het doet ook wel iets met me. In positieve zin. Ik zeg nu ook weleens: ‘Sla me.’ Als hij me vannacht neemt, bijvoorbeeld.”
Tot slot: wat is de spannendste plek waar je ooit seks hebt gehad?
“Een keer hebben mijn vriend en ik het in een dixi op een festival gedaan. We moesten naar de wc en in de dixi begon hij me te zoenen. Het was heel onhandig, want het was heel klein en warm. Gelukkig zat er een deksel op de wc, daardoor konden we gaan zitten. Daarna ben ik op de bril gaan staan, zodat-ie me kon beffen. Terwijl ik door die ventilatiegaatjes keek, dacht ik: waar zijn we mee bezig? Niet heel glamoureus, maar wél een leuk verhaal.”
