Iris Enthoven ging tijdens haar zwangerschap door een break-up, waardoor ze paniekaanvallen kreeg. In de podcast Lightless Lounge vertelt ze meer over die periode.
Ze deelt over haar schuldgevoelens naar zoontje Maup.
Iris Enthoven over paniekaanvallen
“Die mom guilt van het continu niet goed doen… Ik wist niet dat ik het zo erg had, maar ik heb het de hele tijd”, vertelt Iris. Ze voelt zich ook schuldig over haar relatiebreuk met de vader van haar zoon. “Hoe is dat voor hem (Maup, red.)? Toen hij in mijn buik zat, was ik ook heel verdrietig. Gaat hij merken dat ik veel verdriet heb gehad? En paniekaanvallen? Daar kan ik echt van wakker liggen.”
Toch probeert ze hier niet te veel aan te denken. En op liefdesgebied? Daar gaat het nu gelukkig ook goed. Ze is in love met een ‘heel leuke man’, die er helemaal voor haar én haar zoon is. “Alle gesprekken waren gelijk diepgaand en supereerlijk. Heel kwetsbaar. Maar er was ook verdriet en veel janken. Dat mag er helemaal zijn bij hem.”
Break-up
Iris sprak zich pas na de zwangerschap uit over haar breuk met Pieter, met wie ze dertien jaar samen was. Het ging uit toen ze net in verwachting was. ‘Het was voor mij een lastige periode waarin ik de tijd nodig had om zelf veel te verwerken’, schreef Iris op haar Instagram. ‘Vanaf dat moment heb ik al mijn energie en aandacht gericht op kleine Maup. Dat doe ik op dit moment nog steeds en ik kijk lekker naar voren.’