De carrièreladder beklimmen on your own terms. In ‘MEIDEN aan de macht’ spreken wij mensen met de leukste, spannendste en bijzonderste banen.
Deze keer: onze eigen Marie van der Donk (25), vormgever bij LINDA.meiden print en online én beeldredacteur bij LINDA.nl.
Een jonge maker
Als kind is Marie al veel bezig met knutselwerken maken, maar haar droom is dan nog om schrijver te worden. “Vroeger maakte ik altijd boekjes, compleet met tekeningen erbij. Volgens mijn vader was ik daar eindeloos mee bezig. Toen ik wat ouder werd, maakte ik samen met een vriendin de ‘straatkrant’; we vroegen mensen op straat naar hun mening over hard nieuws, maar ik sprak ook met mijn moeder over haar nieuwste lippenstift. Heel eerlijk: het zag er niet uit, maar ik ben blij dat ik het heb gedaan. Ook maakte ik in Windows Moviemaker stop-motionvideo’s en kondigde ik in de krant de ‘première’ aan.”