Schiphol sluit zich vandaag aan bij het onderzoek naar een supersnelle treinverbinding waarbij we in vijftig minuten van het Amsterdamse vliegveld naar het Duitse Frankfurt zouden zoeven.
Iets waar we nu nog vier en een half uur over doen.
Vacuümbuizen
De Delftse start-up Hardt Hyperloop wil het ‘vacuümpost’-idee van Elon Musk – ja, de uitvinder van Tesla die zowel geniaal als een beetje gek is – naar Nederland halen. ‘Musks hyperloop moet een supersnel transportsysteem worden waarbij passagierstreinen met hoge snelheid door vacuümbuizen schieten’, schrijft Het Parool.
48 miljoen passagiers per jaar
Klinkt een beetje als The Matrix, maar de initiatiefnemers van Hardt Hyperloop zien het helemaal zitten. Zo’n 48 miljoen passagiers moeten uiteindelijk jaarlijks met de hyperloop over het traject Amsterdam-Frankfurt roetsjen. Uiteraard in futuristische en comfortabele design-fauteuils. En als we dat zo horen (en zien), zien wij het eigenlijk ook wel zitten.
Lees ook
Effe verse croissants halen: van Amsterdam naar Parijs in een half uur
Meer van dit soort vrolijke berichten op je tijdlijn, volg LINDA.reizen dan ook via Facebook.