Dankzij een rigoureuze make-over wist Max Factor in 1940 het brave uiterlijk van Norma Jean Baker in de legendarische looks van Marilyn Monroe om te toveren.
En dat moment is precies 80 jaar geleden.
Onbekende brunette
Toen opende de veelbelovende visagist zijn eerste make-upstudio in Hollywood, waar destijds ook een verlegen, onbekende brunette binnenstapte. Nu gaat het verhaal dat hij er vervolgens voor heeft gezorgd dat ze erna met platinablonde lokken, vuurrode lippen, een bleke teint en zwart omlijste ogen de deur uitliep.
Vuurrood
Haar legendarische look staat na al die jaren nog altijd synoniem voor een ultieme glamourous make-up, die je eigenlijk best makkelijk kunt na-apen. Met een inktzwarte volumemascara en de lipsticktint Ruby Tuesday – precies hetzelfde heldere rood als dat van Marilyn – kom je in elk geval al een heel eind. Volgens Pat McGrath, de Global Creative Director van het merk, is dit felle rood sowieso één van de populairste kleuren onder consumenten en visagisten.
#glamjan
Ook proberen? Post je Marilyn lookalike-creatie onder #glamjan op Instagram. Onder deze tag vind je ook de hele maand tips (met supermodel Candice Swanepoel als boegbeeld) hoe je de look voor elkaar krijgt.
De Max Factor make-up voor jouw metamorfose: onder andere Masterpiece Glamour Extensions Mascara in rich black (€ 15,99) en Colour Elixir Lipstick in Ruby Tuesday (€ 13,99) en Crème Puff Pressed Powder (€ 12,99)