Economische crisis
Vorig kwartaal was vijf procent van de 25- tot 30-jarigen in Nederland werkloos. Twee jaar eerder was dat nog 7,3 procent. Deze groep startte in de slechte jaren op de arbeidsmarkt, vanaf de financiële crisis van 2008. In het tweede kwartaal van 2013 piekte de werkloosheid in de groep mede daardoor op 7,7 procent. Vijf jaar eerder was dat slechts 2,6 procent.
30 tot 45
Volgens het CBS daalt de werkloosheid van 25- tot 30-jarigen al voor het derde jaar op rij, maar ondanks dat zijn 25- tot 30-jarigen nog altijd vaker werkloos dan Nederlanders van 30 tot 45 jaar.
Flexibel contract
De 25- tot 30-jarigen met een baan hebben bovendien ook vaak een flexibeler contract dan hun oudere collega’s. 31 procent had in het tweede kwartaal van 2016 een flexibel contract in plaats van een vast contract. Dat is veel meer dan collega’s die 30 tot 35 jaar oud zijn.