Er wordt gul gegeven voor de slachtoffers van de aardbeving in Nepal. De teller van Giro 555 staat op dit moment op € 579.773. En dat in één dag.
Gisteren openden de Samenwerkende Hulporganisaties (SHO) gironummer 555 voor de aardbeving in Nepal.
Zorgpunten
Hulporganisaties maken zich vooral zorgen om ziektes die kunnen uitbreken door de schade aan de watervoorziening en gebrek aan sanitaire voorzieningen. Door de regen komt het water omhoog. Cholera en diarree zijn de grootste zorgpunten, zegt Els Schapendonk, hulpverlener van het Rode Kruis vanuit Kathmandu. Volgens de Nepalese regering is er geen hulp meer nodig bij de zoektocht naar overlevenden.
Prioriteiten De levering van dekens, voedsel en tenten en de bouw van latrines hebben de hoogste prioriteit, zegt Nienke Smidtman, hoofd noodhulp bij Oxam Novib. Oxfam Novib levert op vier locaties in de Kathmandu-vallei drinkwater en bouwt toiletten. De komende dagen breiden we dat samen met andere organisaties uit naar zestien locaties die de regering van Nepal heeft opgezet.
Facebook
Je kunt de slachtoffers van de aardbeving via Giro 555 helpen maar ook via Facebook. Facebook verdubbelt elke gedoneerde dollar aan het International Medical Corps tot een maximum van twee miljoen dollar en schenkt dit. Je steentje op die manier bijdragen kan hier.