Ons koningspaar sprak gisteren aan het eind van hun staatsbezoek aan Japan en Zuid-Korea met de pers. Willem-Alexander en Máxima keken onder andere terug op de ramp met vlucht MH17, een onderwerp dat hen duidelijk erg raakt.
De duidelijk geëmotioneerde Máxima begrijpt volkomen hoe zwaar het is voor een moeder die haar twee zonen verloor tijdens de ramp: Ik ben zelf moeder, en als je dan iets kunt betekenen is dat niets te veel gevraagd.
Meeleven en steun geven
Volgens Willem-Alexander doe je op zo’n moment wat het beste is: Je kunt zo’n ramp niet anders dan meeleven en steun geven. Het beste was om te reageren vanuit je hart, zegt de koning. Ook denkt het koningspaar dat de herdenking van aanstaande maandag in Amsterdam een emotionele gebeurtenis zal zijn.

















