Onherkenbaar
Dat je ‘m waarschijnlijk straal voorbij bent gelopen is niet zo gek, want met zijn uniform en petje op was hij zo goed als onherkenbaar. Omroepen in het vliegtuig deed hij ook ‘anoniem’: hij hoefde zijn naam niet te gebruiken en heette de passagiers ‘namens de kapitein en bemanning’ welkom. Slim trucje.
‘Verantwoordelijkheid’
In een interview met De Telegraaf vertelt de koning dat vliegen een hobby is met een grote verantwoordelijkheid: “Je hebt een vliegtuig, passagiers en bemanning en daar draag je zorg voor. Je kan je problemen van de grond niet meenemen naar boven.” Als gevraagd wordt wat hem de afgelopen 21 jaar als herinnering is bijgebleven, antwoordt hij: “Ik kwam eens op Berlijn aan, toen zou er een popster aan boord zitten. Dat gerucht ging althans. De hele gate stond vol met springende jongeren.”
Omscholen
Volgens KLM-gezagvoerder Maarten Putman, een van de collega’s met wie de koning regelmatig vloog, is Willem-Alexander een uitstekende co-piloot: “Voor de relatief weinig vlieguren die de koning maakt, is hij altijd heel scherp”, zegt hij in De Telegraaf. Ondanks zijn cityhopper-kwaliteiten zat Willem-Alexander gisteren voor het laatst achter de stuurknuppel: hij laat zich omscholen tot Boeing 737-piloot.