De Nederlandse Greenpeace-activist Mannes Ubels (42) vertelt vandaag aan Nu.nl dat hij de gevolgen van de actie tegen een Russisch boorplatform zeer heeft onderschat.
Mannes Ubels en Faiza Oulahsen zijn de twee Nederlandse Greenpeace-activisten die in Rusland vastzaten na hun actie met de Arctic Sunrise. Ze zijn inmiddels op borgtocht vrij, maar mogen Rusland niet verlaten.
Een harde les
Mannes Ubels: We waren goed gebrieft en we wisten wat de risico’s waren, maar ik heb het allemaal onderschat. Hij zegt in het interview met Nu.nl niet nog een keer aan een dergelijke actie deel te nemen, want: Je gaat ervan uit dat je bepaalde rechten hebt, en dan blijkt dat de wet toch anders geïnterpreteerd wordt. Dat is een harde les geweest. Het is voor mij te veel risico om dit nog een keer te doen.














