Boris van der Ham heeft gisteren namens de Nederlandse Toneeljury de eerste nominaties voor de VSCD Toneelprijzen bekendgemaakt in het radioprogramma Opium op 4. Halina Reijn is één van de vrouwelijke kanshebbers.
Eind juni wordt nog een ronde nominaties bekend gemaakt. Vorig jaar ging Halina met de felbegeerde Theo d’Or-prijs naar huis.
And the nominees are..
De Theo d’Or is de prijs voor de meest indrukwekkende vrouwelijke dragende rol. Genomineerd zijn, naast
Halina voor haar rol in Maria Stuart, Chris Nietvelt (ook Maria Stuart) en Marieke Heebink (Medea). Op een Louis d’Or, de mannelijke variant van de prijs, maken vooralsnog kans: Ramsey Nasr (The Fountainhead), Hajo Bruins (Welkom in de familie) en Victor Löw voor zijn rol in DE VERLEIDERS: door de bank genomen. Vorig jaar sleepte Pierre Bokma de prijs in de wacht.

















