Google ‘haarkleuring’ en de kans is groot dat je bij het populaire YouTube-kanaal van Monica Geuze terecht komt. Na vaak oefenen heeft zij het kleuren volledig onder de knie.
De twintigjarige dj Monica vlogt pas sinds een klein jaar dagelijks over haar leven in Amsterdam, maar heeft al twaalf miljoen views bereikt.
Kapperskunstje?
Vooral de eerste vlogs waarin zij zelf haar lokken in de verf zette, werden direct grote hits. Negentig procent van de vrouwen in Nederland heeft namelijk wel eens zelf haar haren gekleurd, of doet dat regelmatig, maar het blijft een lastige klus. Zeker om een resultaat te bereiken alsof de kapper het heeft gedaan.
Doe-het-zelf
L’Oréal Paris, overigens ooit begonnen met enkel haarkleuringen, heeft zodoende haarverhaal.nl opgericht, een platform vol tips en tutorials van Monica (en haar vriendinnen) over hoe je het beste zelf je haar kunt kleuren. Stap voor stap dus, zoals je het thuis in de badkamer ook zou doen. Daarnaast beantwoorden ze kijkersvragen als hoe kies je de kleur die het best bij je past en wat we allemaal willen weten: is kleuren nu wel of niet schadelijk voor je haar?
Chocoladetinten
Trendvoorspelling voor komend najaar? Chocoladebruin, zoals de tinten Chocolate Muffin of Sweet Caramel, die je ook meteen via de site kunt scoren.