Volgens het programma Sport Inside op de Duitse televisiezender WDR, hebben Russische sporters niet helemaal eerlijk hun gouden plakken binnengesleept op de Winterspelen.
Volgens het programma hebben de sporters edelgas xenon gebruikt als doping. Als een sporter xenon in kleine hoeveelheden inademt, werkt het prestatiebevorderend.
Betere prestaties
De atleten zouden het gas hebben moeten inhaleren om daardoor meer EPO-hormonen aan te maken. Volgens de WDR wordt xenon al jarenlang gebruikt door de Russen. De ministeries van sport en defensie zouden zelfs het gebruik ervan hebben aangeraden om de prestaties van de atleten te verbeteren en omdat het niet gecontroleerd wordt door het Wereldantidopingagentschap (WADA).

















