Ruim 90.000 mensen in ons land hebben een chronische darmontsteking. Iets minder dan de helft hiervan heeft de ziekte van Crohn. Een vervelende complicatie daarvan is het krijgen van perianale fistels.
Natascha Quint kan erover meepraten. Ze vertelt hoe het is om de ziekte van Crohn en een perianale fistel te hebben. “Het heeft wel voor dieptepunten gezorgd.” Maar ze laat zich er niet klein door krijgen.
Ziekte van Crohn
In een korte periode van nog geen drie maanden viel Natascha zonder aanwijsbare redenen dertig kilo af. “In het ziekenhuis hebben de artsen toen ontdekt dat ik de ziekte van Crohn heb, in een heel heftige vorm”, vertelt ze. Van haar dikke darm was op dat moment al zo’n drie kwart ontstoken. “Dat verklaarde een hoop van wat ik voelde en wat er gebeurde in mijn lichaam. Ik kon hooguit een klein rondje door de straat lopen, dan was mijn energie voor die dag op.”